Yentür, “Seferberlik İçerisine Girdik”
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, uzun yıllar terör baskısıyla hane sayısı düşen ve güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının ardından huzurun sağlandığı köylere geri dönüşlerin başlamasıyla birlikte, hizmet noktasında seferberlik içerisine girdiklerini söyledi.
Tarih: 27.9.2019 05:18:57

 

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2019 yılı yatırım programına yönelik gerçekleştirilen ve sürdürülen hizmetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Sıcak asfalt, stabilize ve benzeri çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yentür, özellikle uzun yıllar terör baskısı nedeniyle hane sayısı düşen ve güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının ardından huzurun sağlandığı köylere geri dönüşlerin başlamasıyla birlikte, bölgelerin hizmetlerle buluşturulduğunu söyledi. 366 köy ve 200 mezranın İl Özel İdaresi´ne bağlı olduğunun hatırlatmasında bulunan Yentür, “Muş İl Özel İdaresinin 2019 yılı yatırımlarını bütçenin ve ülkenin durağanlığına göre kıyaslandığına göre ciddi bir yatırım yaptığımızı düşünüyorum. İl Özel İdaresine bağlı 366 tane köyümüz vardır. Devletin huzur operasyonları vatandaşa güven getirerek, herkes kendi köy ve mezralarına geri döndü. Bu yıl uzun yıllar asfalt gitmeyen köylerimize, asfalt götürme imkanı bulduk. Bunlardan bazıları merkeze bağlı Ulukaya Köyümüz, Varto İlçesine bağlı Ünaldı Köyümüz ilk defa asfalt giden köylerimizdi. Bunlar normalde 120-150 hanelik köylerdi. Terör nedeniyle 15-20 haneye kadar azalmıştı. Eksilen hanelerin tamamı köylerine geri gelme çabası içerisine girdiler. Bizlerde bu geri dönen vatandaşlara devlet yatırımlarını hızlandırmak için seferberlik içerisine girdik” sözlerini kullandı.

“Hizmetlerimizi Yerine Getirmeye Çaba Sarf Ediyoruz”

İl Özel İdaresi olarak, hizmetleri yerine getirme noktasında çaba sarf ettiklerinin altını çizen Yentür, “Muş tarım ve hayvancılığın merkezi olduğu için, tarımsal amaçlı sulamalar yapılıyor. 1 milyon üstünde küçükbaş, 350 bin civarında büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılıyor. Tarım ve hayvancılık şehrinin bu dinamitleri iyi bir şekilde kullanabilmesi için ve vatandaşın da ekonomik olarak iyileşmesi için hizmetlerimizi yerine getirmeye çaba sarf ediyoruz. İl Özel İdaresi kapsamında öncelikli yollar olmak üzere KÖYDES bütçesinden yaklaşık 52 milyon civarında bir para harcadık. 200 kilometre asfalt yapıldı. Statik kaplama dediğimiz birinci ikinci kat, 30 kilometreye yakın BSK dediğimiz sıcak asfalt yapıldı. 3 kilometre ilk defa silindirle sıkıştırılabilen beton yol deneyeceğiz. Bununla beraber 400 kilometre stabilize, 600 kilometre yol bakımı yapmakla 3000 kilometre olan yol ağımızın üçte birini elden geçirerek 52 milyon gibi bir bütçe harcandı. Bunların yanında yaklaşık 130 bin metrekare de köylerin içerisine kilitli parke taşı döşeyerek vatandaşımızın seyri-seferini kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini yükselmek için ciddi bir şekilde mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“35 Noktadan, 62 Bin Nüfusun Çöplerini Topluyoruz”

İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 35 noktada, 62 bin nüfusa çöp toplama hizmeti sunulduğunu kaydeden Yentür, “Bu hizmetlerin yanında tarımsal amaçlı projeleri destekleyip, vatandaşların çöplerini de alıyoruz. Yaklaşık 35 noktadan, 62 bin nüfusun çöplerini topluyoruz. Her sabah ekiplerimiz temizlik imandandır düsturuyla hareket ederek çöpleri ovadan, temiz ve bakir olan topraklarımızın kirlenmemesi için çöpleri alıp çöp toplama tesislerine götürüyoruz. Bu hizmetlerin yanında hayvan sulama göletlerini yapıyoruz. Hayvanların sulanması için sıvatlar bırakarak projeleri kapalı sulama sistemlerini yaparak vatandaşın ekonomisine katkı sunmayı hedefliyoruz. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile ortaklaşa projeler üreterek vatandaşlara meyve sebze fideleri veriyoruz. Vatandaşların oluşturdukları çilek bahçesi bütçesini İl Özel İdaresi Tarım ve Orman müdürlüğüne vererek vatandaşların bütçesine katkılar sağlıyoruz. Yılsonuna kadar İl Özel İdaresinin yatırım bütçesi 80-100 milyon civarında olacaktır” şeklinde konuştu.

“Hizmetler Hızlı Bir Şekilde Devam Etmektedir”

Muş´a yatırımların gelmesi için ciddi çalışmaların olduğunu hatırlatan Yentür, “Muş gibi küçük bir ilde başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Valimiz, Milletvekilimiz ve hükümetimiz bu konularla ilgili bizi ciddi manada vatandaşımıza karşı destekleyerek bu hizmetleri bizlere verdikleri için müteşekkiriz. Hizmetler hızlı bir şekilde devam etmektedir. Daha önceki yıllarda vatandaşların köy yollarımızın sadece stabilize olsun çamurdan kurtulalım denilen düşünce, artık sıcak asfalt veya beton yol taleplerinin olması da bizim gelişmişlik parametremizin yükseldiğini ve vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseldiğinin bir göstergesidir. Bu da bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yentür Seferberlik İçerisine Girdik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vali Gündüzöz, “Terör Örgütünün Beli Kırıldı”
Vali Gündüzöz, “Terör Örgütünün Beli Kırıldı”
İçişleri Bakanlığı himayeleri kapsamında Muş Valiliği tarafından güvenlik korucularına yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim semineri programında konuşan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Terörle mücadelede çok önemli bir noktaya gelindi. Terör örgütünün beli kırıldı” dedi.
Güvenlik Korucularına Eğitim Semineri
Güvenlik Korucularına Eğitim Semineri
İçişleri Bakanlığı himayeleri kapsamında Muş Valiliği tarafından, kentte görevlerini yürüten güvenlik korucularına yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
Madalya ve Berat Tevcih Töreni
Madalya ve Berat Tevcih Töreni
Muş Valiliği ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kentteki 61 Kıbrıs gazisi için ‘Madalya ve Berat Tevcih Töreni´ düzenlendi.
Korkut´ta Servis Şoförlerine Seminer
Korkut´ta Servis Şoförlerine Seminer
İlimiz Korkut İlçesi´nde, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Kooperatifler Fuarının 3´üncüsü Düzenlenecek
Kooperatifler Fuarının 3´üncüsü Düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından 5 ila 8 Aralık 2019 tarihinde, "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması altında 3. Türkiye Kooperatifler Fuarı düzenlenecek.
“Dünya Çocuk Hakları Günü” Etkinlikleri Gerçekleştirildi
“Dünya Çocuk Hakları Günü” Etkinlikleri Gerçekleştirildi
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) “Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri” gerçekleştirildi.
Vatandaşlar Bilgilendiriliyor
Vatandaşlar Bilgilendiriliyor
Muş Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğünde görevli polisler, vatandaşları dolandırıcılara karşı broşürle bilgilendiriyor.
Sonbaharın Muazzam Güzelliği
Sonbaharın Muazzam Güzelliği
İlimizde etkili olan sonbahar mevsimiyle özellikle Murat Nehri ve Mercimek Kale Barajı civarında ortaya çıkan doğal güzellikler, görenleri kendine hayran bırakıyor.
Diskalkuli Derneği´nden Seminer Etkinliği
Diskalkuli Derneği´nden Seminer Etkinliği
2017 yılının Aralık ayında Muş´ta kurulan Diskalkuli Derneği tarafından, kentteki okullarda görevli öğretmenlere yönelik “Gelişimsel Diskalkuli Farkındalık ve Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.
Müdür Tunçel, Kursları Ziyaret Etti
Müdür Tunçel, Kursları Ziyaret Etti
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kurslarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Bulanık´ta Kadınlar Bilgilendirildi
Bulanık´ta Kadınlar Bilgilendirildi
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Bulanık İlçesi´ndeki kadınlar, ‘Dünya Çocuk Hakları´ günü münasebetiyle ‘Erken Yaşta Evlilik ve Çocuk İstismarı´ konuları üzerine bilgilendirildi.
Başkan Pekbay, Hayırlı Olmasını Diledi
Başkan Pekbay, Hayırlı Olmasını Diledi
Tarım ve Orman Bakanlığı´nın ‘Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği´nin Resmi Gazete´de yayımlanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Muş İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteklenmesi ile ilgili şartları paylaşarak, hayırlı olmasını diledi.
Akranlarını Ziyaret Edip, Günlerini Kutladılar
Akranlarını Ziyaret Edip, Günlerini Kutladılar
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki koruma ve bakım altındaki çocuklar, sokakta çalıştırılan çocuklar eşliğinde ‘Dünya Çocuk Hakları Günü´ dolayısıyla çeşitli hastanelerde tedavi gören akranlarını ziyaret edip, günlerini kutladılar.
Tekstil Fabrikasıyla İstihdam Desteği
Tekstil Fabrikasıyla İstihdam Desteği
Hasköy İlçe Kaymakamlığı, Hasköy Belediyesi ve yatırımcı işbirliğiyle açılan tekstil fabrikasında 94 kişiye istihdam sağlanırken, sayının yılsonuna kadar 200´e çıkarılması hedefleniyor.
Muş Valiliği´nden “15 Günlük Yasak” Duyurusu
Muş Valiliği´nden “15 Günlük Yasak” Duyurusu
Muş Valiliği tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada, kentte düzenlenebilecek olan toplantı, gösteri ve yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığını duyuruldu.
Müdür Aksoy´dan, 20 Kasım Kutlaması
Müdür Aksoy´dan, 20 Kasım Kutlaması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Abdulbari Aksoy, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında, “Çocuklarımıza sağlıklı günler, yaşamlarında ise başarılar dileyerek, hepsinin gününü kutluyorum” dedi.
Kim Bilir Belki Sizin Çocuğunuzda Çölyak!
Kim Bilir Belki Sizin Çocuğunuzda Çölyak!
Muş Çölyak Derneği Başkanı Züleyha Almaz, dernek üyelerine yönelik düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmasında, “Muş Devlet Hastanesi´nde bu hastalıkla ilgili birim yok. Tahlil ve tetkiklerin yapılabileceği bir laboratuar da yok” dedi.
MŞÜ´den Firmalara Ziyaret
MŞÜ´den Firmalara Ziyaret
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarafından oluşturulan heyet, Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) kapsamında kentte faaliyet gösteren tekstil firmalarını ziyaret etti.
İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçe halkına yönelik düzenlenen Halk Toplantısı´nda, yürütülen çalışmaları anlattı.
Çocuklara Eğlenceli Eğitimler Veriliyor
Çocuklara Eğlenceli Eğitimler Veriliyor
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından açılan kurslardan faydalanan kadınların çocukları için hayata geçirilen anasınıfında, çocuklar eğlenceli vakit geçiriyor.
Çimen, Seminere Konuk Oldu
Çimen, Seminere Konuk Oldu
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Çimen, “Bilimsel Devrim ve Kadın” konulu seminere konuk konuşmacı olarak katıldı.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."

1333 Aşık Paşanın Vefatı
1617 Sultan ahmetin Vefatı ve Birinci Mustafanın Tahta Çıkışı
2006 Ağıuz ve Diş Sağlığı Haftası