VATANDAŞ VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Karaağıl Köyünde vatandaşlarla taziye evinde bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Tarih: 12.2.2018 06:34:50

Her hafta farklı bir köyde vatandaşlarla bir araya gelen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın Karaağıl Köyü ziyaretine, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip de eşlik etti. Vatandaşların sorun ve sıkıntılarını birinci ağızdan dinledikten sonra ilgili kurumlara talimatlar vererek çözüm üreten Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan, devlet olmanın gereği her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirtti.Kendilerinin her zaman vatandaşın hizmetkarı olduğunu belirten Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan, “Bizler size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bizden memnun kalırsanız çok mutlu oluruz” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşların sorun ve taleplerini de not alan Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan daha sonra Karaağıl İmam Hatip Ortaokulu ve İlkokuluna ziyarette bulunarak öğretmenlerle bir araya gelip okul ve öğrenciler üzerinde istişarede bulundu.

“Eğitim Kalitemiz Ne Kadar İyi Olursa Bireyleri Kazanmamızda O Kadar Etkili Olur”

İlçede eğitim camiasının kalkınmasına önem verdiğini belirten Kaymakam ve Başkan V. Uzan, öğrencilerin durumu hakkında öğretmenlerden bilgi aldı. Okulun fiziki koşulları halkında da bilgi alan Uzan, okulda eksikliklerin olup olmadığı konusunda da bilgi aldı. Bir toplumun yetişmesinde eğitimin önemli olduğunu belirten Kaymakam ve Başkan V. Uzan: “Bizler çocuklarımız üzerinde önemli etki bırakarak geleceğe yönelik bir nesil yetiştirmeliyiz. Hepimiz biliyoruz ki eğitim kalitemiz ne kadar iyi olursa bireyleri kazanmamızda o kadar etkili olur” dedi.

Zamanı etkin kullanmanın önemli olduğunu belirten Uzan, okullarda her gün okumanın etkin hale getirilmesi için bir saatin kitap okumaya ayrılması talimatında bulundu. Öğretmenlerin bu konuda görüşlerini alan Uzan, öğrencilerde kalıcı bir okuma alışkanlığı bırakmak için bu etkinliğin verimli olabileceğini belirtti. Uzan, açıklamasında: “Öğrencilerimizin eğitiminde zamanı kullanmak oldukça önemlidir. Her gün öğrencilerimize bir saati okumaya ayırmanız gerekiyor. Okuyan bir nesil her zaman başarılı olur. Bu konuda öğrencilerimize aynı zamanda da okuma alışkanlığı kazandırmış oluruz” dedi.

“Üzerimize Düşen Sorumluluğu Yerine Getirelim”

Eğitim sistemimizde pratik olarak okuduğumuzu hızlı anlayıp ve ifade edebilmenin önemli olduğunu belirten Uzan, okullarda terör propagandasının yapılmamasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Uzan, açıklamasında: “Eğitim sistemimizde artık pratik olarak okuduğumuzu hızlı anlayıp ve ifade edebilmek önemli, Okullarda terör propagandaların yapılmamasına karşı duyarlı olalım. Nöbetçi öğretmen arkadaşlarımız tehlikelere karşı duyarlı olsun teröre olan finansal kaynakların önüne geçmeliyiz. İşbirliği halinde çalışmaya özen gösterip uyuşturucu, sigara gibi kötü alışkanlıkların kullanılmasına da dikkat edelim. Biliyorsunuz ki öğrencilerimizin aileden sonra en güvenilir yeri sizlerin yanı, bu yüzden üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirelim” dedi.

“Askerler Arada Derslere Katılıp Kendilerini Anlatacaklar”

Kaymakam Uzan´ın konuşmasının ardından İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş ise, güvenlik önlemleri açısından karakolla sürekli irtibat halinde olmalarını söyleyerek her türlü desteği görebileceklerini belirtti. Jandarmanın iyi yüzünü öğrencilere anlatmak için proje içerisinde olduklarını belirten Yüzbaşı Altaş, askerlerin arada derslere katılıp kendilerini anlatacaklarını, çeşitli hediyelerle çocukların gönüllerini kazanıp kafalarında oluşan kötü algıları ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

“Bunun Üstesinden Gelebileceğiniz Kanısındayız”

Yüzbaşı Altaş´ın konuşmasından sonra  İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ise, okullarda akademik, kültürel, sportif ve sosyal etkinliklere sıkça yer vermelerini isteyerek kabiliyetli öğrencileri ortaya çıkarılması çağrısında bulundu. “Arz ve talepleriniz için her zaman yanınızdayız” diyen Müdür Edip, “sizlerden beklentimiz öğrencilerimizin yetişmesi konusunda oldukça fazla özverili çalışıp bunun üstesinden gelebileceğiniz kanısındayız” şeklinde konuştu.

Son olarak öğretmenlerin okul hakkındaki istekleri dinlenerek eksiklikler not eden Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan, zaman ayırdıkları için öğretmenlere teşekkür ederek öğrencilerin İstiklal Marşı Törenlerine katıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: VATANDAŞ ÖĞRETMENLERLE ARAYA GELDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KÖY YOLLARINDAKİ KAR ENGELİ KALDIRILDI
KÖY YOLLARINDAKİ KAR ENGELİ KALDIRILDI
Kentte iki gün önce etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 205 köy yolunun tamamı, yeniden ulaşıma açıldı.
MŞÜ´DE KURUL TOPLANTISI
MŞÜ´DE KURUL TOPLANTISI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu´nda (MYO) bahar yarıyılı akademik kurul toplantısı düzenlendi.
KAYMAKAM UZAN´DAN KÖY ZİYARETİ
KAYMAKAM UZAN´DAN KÖY ZİYARETİ
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Uzgörür Beldesi´nde ziyaret ettiği Arı Köyü´nde, köy sakinleriyle bir araya geldi.
BULANIK´TA “ÖĞRETMENLER BULUŞMASI” TOPLANTISI
BULANIK´TA “ÖĞRETMENLER BULUŞMASI” TOPLANTISI
Bulanık İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafınca sürekli olarak düzenlenen “Öğretmenler Buluşması” toplantısının altıncı ayağı gerçekleştirildi.
BAHARDAN BİR GÜN YAŞADILAR
BAHARDAN BİR GÜN YAŞADILAR
Malazgirt İlçesi´nde etkili olan dondurucu soğukların ardından yüzünü gösteren güneşli hava nedeniyle vatandaşlar bahardan bir gün yaşadılar.
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” İÇİN MUŞ´TALAR
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” İÇİN MUŞ´TALAR
Türkiye Dağcılık Federasyonu´nun (TDF) 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” için Muş´a gelen yaklaşık 120 dağcı, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesinde kamp kurdu.
“GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ” ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
“GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ” ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muş İl Temsilciliği tarafından “Genç Türkiye Kongresi” çalıştayı düzenlendi.
KARAKAŞ´TAN YILDIZ´A ZİYARET
KARAKAŞ´TAN YILDIZ´A ZİYARET
AnadoluJet Başkanı Said Şamil Karakaş, Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız´ı ziyaret etti.
ULAŞIMA KAR ENGELİ
ULAŞIMA KAR ENGELİ
Kentte geçtiğimiz gün akşam saatlerinden itibaren aralıksız devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 205 köy yolu ile Muş-Kulp ve Hasköy-Mutki karayolları ulaşıma kapandı.
UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
Kent genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, yakalanan 3 şahıs, adli mercilerce tutuklandı.
TUTAP, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
TUTAP, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP), Türkiye´nin tanıtımı adına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzaladı.
OPERASYONDA 13 ŞAHIS YAKALANDI
OPERASYONDA 13 ŞAHIS YAKALANDI
PKK/KCK terör örgütü işbirlikçilerinin yakalanması ve faaliyetlerinin tespiti maksadıyla gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 13 şahıs yakalandı.
KAYMAKAM, YATILI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM, YATILI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ziyaret ettiği Bulanık Kız İmam Hatip Yatılı Ortaokulu´nda eğitim-öğretim gören öğrencilerle öğlen yemeğinde buluştu.
KAYMAKAM EŞİNDEN ADEM´E ZİYARET
KAYMAKAM EŞİNDEN ADEM´E ZİYARET
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın eşi Meryem Uzan, ilçede hizmet veren Aile Destek ve Eğitim Merkezi´ni (ADEM) ziyaret ederek, usta öğretici ve kursiyerler tarafından ortaya çıkarılan eserleri inceledi.
İSTEK VE TALEPLERİNE KULAK VERİLDİ
İSTEK VE TALEPLERİNE KULAK VERİLDİ
Bulanık İlçesi´nde göreve geldiği günden bu yana halk ile bir araya gelmeye özen gösteren İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Erentepe Belde Belediyesi hizmet binasında ağırladığı belde sakinlerinin istek ve taleplerine kulak verdi.
BADMİNTON YARIŞMALARI SONA ERDİ
BADMİNTON YARIŞMALARI SONA ERDİ
Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018-2019 sezonu Okul Sporları Gençler Kız/Erkek Badminton yarışmaları sona erdi.
‘OKUMA SALONU´ HİZMET VERMEYE HAZIRLANIYOR
‘OKUMA SALONU´ HİZMET VERMEYE HAZIRLANIYOR
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın talimatları doğrultusunda, Erentepe Belde Belediyesi hizmet binası içerisinde çalışmalarına başlanılan ‘Okuma Salonu´ hizmet vermeye hazırlanıyor.
MUŞ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ
MUŞ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Muş Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü, 2018 yılı çalışmalarında istihdamda %137 oran ile Türkiye birincisi oldu.
“EMEĞE KADIN ELİ” SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
“EMEĞE KADIN ELİ” SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
Muş Valiliği Koordinasyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte Emeğe Kadın Eli Projesi kapsamında, düzenlenen “Emeğe Kadın Eli” konulu serginin açılışı yapıldı.
YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR
YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR
Malazgirt Camileri Yapma ve Yaşatma Derneği Yönetimi, Malazgirt İlçesi´nde yapımı devam eden 1071 Kümbet Camisi´ne 5 yıldan beri yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür etti.
PERSONELLER KONUKEVİNDE BULUŞTU
PERSONELLER KONUKEVİNDE BULUŞTU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi akademik ve idari personeli, üniversitedeki Konukevi´nde düzenlenen yemekli programda bir araya geldi.
Muş Ovası Gazetesi
13.02.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI  MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seni sigaya çeken bir molla kasım gelir.

Yunus Emre
779 İbrahim bin Ethem (k.s.) hazretlerinin vefatı.
1451 Fatih Sultan Mehmed Han`ın tahta çıkışı.
1952 Türkiye NATo`ya girdi.
2006 Fırtına