Rektör Polat´tan Faaliyet Değerlendirmesi
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, son altı ay içerisinde üniversitede gerçekleştirilen faaliyetlerden söz etti.
Tarih: 7.10.2019 03:52:22

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, son altı ayda üniversitede düzenlenen faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Muş Alparslan Üniversitesi olarak Doğu Anadolu´nun mutena bir köşesinde mütevazı, ancak nitelikli işler yapmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Rektör Polat, “Yıl içerisinde icra ettiğimiz pek çok konferans, panel, sergi ve bilim şöleni ile göz dolduran bir eğitim-öğretim dönemini geride bırakmamız, bunun en büyük kanıtı. ‘Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlakı´ gibi Türkiye çapında ses getiren ve önümüzdeki yıl ikincisini de yapmak suretiyle geleneksel hale getirmeyi planladığımız sempozyumun neşredilen iki ciltlik tebliğler kitabı, göz ardı edilemeyecek bir referans kitabı olarak kütüphanelerdeki yerini alacaktır.

Çok başarılı bir organizasyonla 2-5 Mayıs 2019 tarihinde icra ettiğimiz ‘2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi´ de yurt içinden ve yurt dışından yüze yakın tebliğ sahibinin katılımıyla gerçekleştirilmiş bulunuyor. Kongrenin son gününde, ülkemizde hali hazırda yüksekokul statüsünde eğitim hizmeti veren 57 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından oluşturulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürler Birliği, ikinci toplantısını 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Üniversitemiz, salt bilimsel çalışmaların insanı tüm yönleriyle kuşatmaktan uzak olduğu gerçeğinden hareketle her yıl olduğu gibi bu yıl da sanatsal etkinlikleri öne çıkaran faaliyetlerde bulundu. ‘Yaşayan Vitrinler Karma Fotoğraf Sergisi´, ‘Uluslararası Davetli İslam Sanatları Sergisi´, ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin Kitaplığı ve Fotoğraf Sergisi´, ‘Kukla Karagöz Yapım Atölyesi´, Türk Fialk Müziği Konserleri, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi ile Eğitim Fakültesi öğrencilerinin proje sergileri, akademisyenlerden ve gençlerden yoğun ilgi gördü” ifadelerini kullandı.

“Öncü Sayılabilecek İşler Yaptık”

Muş Alparslan Üniversitesi olarak, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde öncü sayılabilecek işlere imza attıklarının hatırlatmasında bulunan Rektör Polat, “Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında öncü sayılabilecek işler yaptık. Yeni açtığımız STEM Merkezi, kapsamlı sürdürme imkânına kavuştu. İlk defa açılan Kariyer Merkezimiz katılımda bulunduğu fuarlar ve ilimizde öğrencilere yönelik gerçekleştirmiş olduğu sunumlarla girişimcilik ruhu yüksek bir gençlik oluşturmaya katkı sunmaya devam ediyor. Yine bir ilk olan Anlık, Uygulamalı bilimler Fakültemizin takip ettiği uygulamalı eğitim süreçlerinden bir diğeri... Bu arada tescil amaçlı ekimlerin yapıldığı 3 farklı tarım arazisi, tıbbi aromatik bitkiler için düzenlenen sera ve parseller, söz konusu fakültemizin ilimizdeki ilk uygulama alanları olarak şimdiden tarihe geçmiş bulunuyor.

Yeni açtığımız önlisans, lisans ve lisansüstü birimlerimizle bu birimlerimizde bu yıl ilk defe açılan bölümler ve bu bölümlere ilk kez alınan akademik personelimiz, büyüyen ve gelişen üniversite perspektifimize güçlü destek veriyor. İslami İlimler ve BESYO´da açılan iki yeni doktora programı bölgemizde önemli bir boşluğu doldurmuş oldu. İngilizce Öğretmenliği, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Engelliler İçin Egzersiz ve Spor, Gerontoloji, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Eczacılık, Veteriner ve Laborant Sağlık, Tapu Kadastro ve son olarak Optisyenlik gibi hepsi de bölgemizde az bulunan bölüm ve programlan açmanın heyecanı içindeyiz. Umarım bir an önce tüm bölümlerimize öğrenci de alırız” sözlerini kullandı.

“Hiç Olmadığı Kadar Çok Yatırımda Bulunduk”

2015 yılından itibaren üniversitedeki laboratuvarlara daha önce hiç olmadığı kadar çok yatırımda bulunduklarının altını çizen Rektör Polat, “Üniversitelerin akademik kariyer basamaklarını belirleyen en önemli unsur olarak laboratuvarlara değinmeden geçmek olmaz. Göreve geldiğimiz 2015 yılından itibaren laboratuvarlarımıza daha önce hiç olmadığı kadar çok yatırımda bulunduk. Bu yatırımların çıktıları şimdiden akademisyenlerimiz için gurur kaynağı olmaya başladı. Özellikle son dönemde inşaat, zemin, asfalt ve depremsellik testleri laboratuarlarına yönelik yüklü miktarda ekipman alımı yapan üniversitemiz, ilin ve bölgenin bu alandaki tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kapasiteye erişmiş bulunuyor. 2020 yılında laboratuvarlarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yakın Zamanda Kamuoyu İle Paylaşacağız”

Hayvancılık sahasında pilot devlet üniversitesi seçilerek, bu alandaki birçok çalışmaya öncülük edecek adımlar attıklarını belirten Rektör Polat, “Bölgesel Kalkınmada Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma sürecinde Türkiye´deki 5 devlet üniversitesinden biri olarak hayvancılık sahasında pilot devlet üniversitesi seçilen Muş Alparslan Üniversitesi, bu alandaki birçok çalışmaya öncülük edecek adımlar da attı. Tarım İl Müdürlüğü, DAKA, TKDK gibi önemli kurumlarla istişare halinde yürütülen bu çalışmaların kısa sürede meyve verebilmesi için atılan daha başka adımlar bulunduğu müjdesini yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

“Dijital Dönüşümde Birçok Yeniliğe İmza Attık”

Dijital Dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk 8 üniversite arasına girerek, dijital dönüşümde birçok yeniliğe imza attıklarını ifade eden Rektör Polat, “Bu yıl içerisinde üniversitemiz ikinci bir alanda pilot devlet üniversitesi seçilmiş bulunuyor. Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk 8 üniversite arasına girerek, dijital dönüşümde birçok yeniliğe imza attık. Akademisyenlerimizin tamamının gönüllü olarak dâhil olup sertifikalarım aldığı bu süreçte öğrencilerimiz de dijital dönüşüm eğitiminden geçti. UZEM bünyesinde başarılı biçimde yürütülen sınavlar sonucunda çağı yakalayan bir eğitim sürecine geçiş aşamasında neler yapabileceğimizin sınavını da bu sayede vermiş olduk. Gerek hayvancılıkta pilot devlet üniversitesi seçilmemiz gerekse dijital dönüşümde bizlere gösterilen hüsn-ü teveccüh ve duyulan güven için YÖK Başkanımız Prof Dr. Yekta Saraç Beyefendiye en içten teşekkürlerimi ve en derin saygılarımı sunmak isterim” diye konuştu.

“Yükseköğretim Kalite Komisyonu Dış Değerlendirme Sürecine dâhil olan üniversitemize komisyonun yapmış olduğu ziyaretler son derece olumlu geçti” diyen Rektör Polat, “Değerlendirme sürecinde öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz; idari, güvenlik ve hizmetli personelimizle ve dış paydaşlarımızla bir dizi görüşme yapıldı. Valilik, kamu kurumlan, birlikler ve gönüllü teşekküllerden oluşan paydaşların üniversitemiz hakkındaki olumlu görüşleri ve beklentileri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Değerlendirme raporuna yansıyan olumlu ifadeler bizler için teşvik unsuru olduğu gibi geliştirilmesi gereken yönler olarak dile getirilen hususlarda hızlıca tedbirler alacak olmamız nedeniyle sürecin üniversitemiz için değerli katkıları olacağına inanıyorum” sözlerine yer verdi.

Muş Alparslan Üniversitesi´nin bir bilim yuvası olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Rektör Polat, “Muş Alparslan Üniversitesi yeni kurulan bir üniversite olarak değil; üniversitelerin yeni yeni kurulduğu bir dönemde doğan, kısa sürede ayaklarının üstüne kalkıp yürümeye başlayan ve koşmak için son hazırlıklarını yapan bir bilim yuvası olarak görülmelidir. Bu yuvanın tüm çalışanları, öğrencileri ve aileleri, insanın maddi-manevi mutluluğunu merkeze alan bir başarı öyküsüne yürekten inanan adanmış ruhlardır” ifadelerine yer verdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Rektör Polat Faaliyet Değerlendirmesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Diskalkuli Derneği´nden Seminer Etkinliği
Diskalkuli Derneği´nden Seminer Etkinliği
2017 yılının Aralık ayında Muş´ta kurulan Diskalkuli Derneği tarafından, kentteki okullarda görevli öğretmenlere yönelik “Gelişimsel Diskalkuli Farkındalık ve Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.
Müdür Tunçel, Kursları Ziyaret Etti
Müdür Tunçel, Kursları Ziyaret Etti
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kurslarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Bulanık´ta Kadınlar Bilgilendirildi
Bulanık´ta Kadınlar Bilgilendirildi
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Bulanık İlçesi´ndeki kadınlar, ‘Dünya Çocuk Hakları´ günü münasebetiyle ‘Erken Yaşta Evlilik ve Çocuk İstismarı´ konuları üzerine bilgilendirildi.
Başkan Pekbay, Hayırlı Olmasını Diledi
Başkan Pekbay, Hayırlı Olmasını Diledi
Tarım ve Orman Bakanlığı´nın ‘Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği´nin Resmi Gazete´de yayımlanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Muş İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteklenmesi ile ilgili şartları paylaşarak, hayırlı olmasını diledi.
Akranlarını Ziyaret Edip, Günlerini Kutladılar
Akranlarını Ziyaret Edip, Günlerini Kutladılar
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki koruma ve bakım altındaki çocuklar, sokakta çalıştırılan çocuklar eşliğinde ‘Dünya Çocuk Hakları Günü´ dolayısıyla çeşitli hastanelerde tedavi gören akranlarını ziyaret edip, günlerini kutladılar.
Tekstil Fabrikasıyla İstihdam Desteği
Tekstil Fabrikasıyla İstihdam Desteği
Hasköy İlçe Kaymakamlığı, Hasköy Belediyesi ve yatırımcı işbirliğiyle açılan tekstil fabrikasında 94 kişiye istihdam sağlanırken, sayının yılsonuna kadar 200´e çıkarılması hedefleniyor.
Muş Valiliği´nden “15 Günlük Yasak” Duyurusu
Muş Valiliği´nden “15 Günlük Yasak” Duyurusu
Muş Valiliği tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada, kentte düzenlenebilecek olan toplantı, gösteri ve yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığını duyuruldu.
Müdür Aksoy´dan, 20 Kasım Kutlaması
Müdür Aksoy´dan, 20 Kasım Kutlaması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Abdulbari Aksoy, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında, “Çocuklarımıza sağlıklı günler, yaşamlarında ise başarılar dileyerek, hepsinin gününü kutluyorum” dedi.
Kim Bilir Belki Sizin Çocuğunuzda Çölyak!
Kim Bilir Belki Sizin Çocuğunuzda Çölyak!
Muş Çölyak Derneği Başkanı Züleyha Almaz, dernek üyelerine yönelik düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmasında, “Muş Devlet Hastanesi´nde bu hastalıkla ilgili birim yok. Tahlil ve tetkiklerin yapılabileceği bir laboratuar da yok” dedi.
MŞÜ´den Firmalara Ziyaret
MŞÜ´den Firmalara Ziyaret
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarafından oluşturulan heyet, Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) kapsamında kentte faaliyet gösteren tekstil firmalarını ziyaret etti.
İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçe halkına yönelik düzenlenen Halk Toplantısı´nda, yürütülen çalışmaları anlattı.
Çocuklara Eğlenceli Eğitimler Veriliyor
Çocuklara Eğlenceli Eğitimler Veriliyor
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından açılan kurslardan faydalanan kadınların çocukları için hayata geçirilen anasınıfında, çocuklar eğlenceli vakit geçiriyor.
Çimen, Seminere Konuk Oldu
Çimen, Seminere Konuk Oldu
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Çimen, “Bilimsel Devrim ve Kadın” konulu seminere konuk konuşmacı olarak katıldı.
Altın, Halk ile Fikir Alışverişinde Bulundu
Altın, Halk ile Fikir Alışverişinde Bulundu
Malazgirt İlçe Belediye Başkanı Cengiz Altın, bir araya geldiği mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyerek, çözüm noktasında fikir alışverişinde bulundu.
Yozgat´ın Öğrenci Kafilesi Tarihi İlçeyi Gezdi
Yozgat´ın Öğrenci Kafilesi Tarihi İlçeyi Gezdi
İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Muş´a gelen Yozgatlı öğrenci kafilesi, tarihi Malazgirt İlçesi´ni gezdi.
MŞÜ Heyeti, Kongreye Katıldı
MŞÜ Heyeti, Kongreye Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretim üyeleri, Gazi Üniversitesi´nde gerçekleştirilen 2.Uluslararası Türk-Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi´ne (UTRAK) katıldı.
Kış Mevsimi Öncesi Çocuklar Giydirildi
Kış Mevsimi Öncesi Çocuklar Giydirildi
2009 yılından bu yana kentte kesintisiz olarak faaliyet yürüten Umut Kervanı (İnsani Yardım Vakfı) Muş Şubesi, kış mevsimi öncesinde başlattığı “Yetim Giydirme Projesi” kapsamında, yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların giyim ihtiyacını giderdi.
Gençlik Merkezi´nde Ara Tatil Yoğunluğu
Gençlik Merkezi´nde Ara Tatil Yoğunluğu
18 Kasım 2019 Pazartesi günü başlayan ve 22 Kasım 2019 Cuma günü sona erecek olan 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatilinde, Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi, gençlerin mekanı haline geldi.
Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaöğretim ve özel eğitim kurum müdürlerine yönelik düzenlenen toplantıda, Taşımalı Eğitim ile Destekleme ve Yetiştirme Kursları işleyişi hakkında değerlendirme yapıldı.
TÜGVA Saldırıları Protesto Etti
TÜGVA Saldırıları Protesto Etti
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muş İl Temsilciliği, kentte düzenlediği basın açıklamasıyla Gazze´ye yönelik artan saldırıları protesto edip, bölgede verilen 34 şehidi andı.
YBO Öğrencilerinden Çevre Temizliği
YBO Öğrencilerinden Çevre Temizliği
Varto İlçesi´ndeki Yatılı Bölge Okulu´nun (YBO) Çevre Kulübü üyesi öğrencileri, çevre temizliği kampanyası başlattı.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap?tan değildir?

Mevlana
1920 Mardi`nin Kurtuluşu
1944 İstanbul Teknik Üniversitesinin Açılış
2055 Sanayi Haftası