Muş Kardeşlik Platformu´ndan Destek Açıklaması
Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Muş Kardeşlik Platformu, harekata destek verdi.
Tarih: 14.10.2019 03:55:33

 

 

 

Muş Kardeşlik Platformu, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunarak, harekata destek verdi.

“Barış Pınarı Harekatı, Bin Yıllık Kardeşliğimizi Kurtarmaya Yönelik En Hayatî Hamlemizdir!” başlığı altında yazılı basın açıklamasında bulunan Muş Kardeşlik Platformu, “Türkiye ve Suriye topraklarının unutulmaz iki büyük devlet adamı, Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Muhammed Alparslan ile Eyyûbî Hükümdarı Selahaddîn´in şerefli evlatları, İslam dünyası üzerinde oynanan büyük oyunları, bugün tarihin en stratejik hamlesi ile boşa çıkarmıştır. Muş Kardeşlik Platformu olarak; ülkemizi çevrelemek, milletimizi cendereye alıp havasızlıktan öldürmek isteyen mihraklara karşı milletimizin şanlı tarihini hatırlatmakta hiçbir tereddüt göstermeyeceğimizin son örneği olan Barış Pınarı Harekâtını tüm kalbimizle destekliyor, kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyoruz. Ülkemizin her köşesinde yüreği vatan sevgisiyle çarpan kurum ve kuruluşlarımızı, gönüllü teşekküllerimizi ve ferdan ferda her vatandaşımızı bu harekâta destek vermeye davet ediyoruz” sözlerine yer verdi.

“Asırlardır Anadolu topraklarının hâkimi olan milletimiz, son 300 yıldır sömürgeci güçlerin, Siyonist emellerin ve bu emellere alet olan kuklaların örtük ya da açık operasyonlarına maruz kalmıştır” denilen açıklamanın devamında, “Kimi Hindû kimi yamyam kimi bilmem ne belâ / Hani tâûna da züldür bu rezil isti´lâ diyen Akif´in kimliklerini açık ettiği bu işgal sürüsü, bundan 100 yıl önce en büyük dersini Anadolu´nun yalın ayaklı, elleri nasırlı Mehmetçiğinden almış ve yenilmez denilen gemilerini denizlerimizde, mağlup edilemez denilen askerlerini topraklarımızda bırakarak çekilmek zorunda kalmıştır. Çanakkale´de Anzakları, Cezayir´de lejyonerleri kullanan emperyalist zihniyet, Kuzey Suriye´de eli kanlı terör örgütlerini harekete geçirerek vekâlet savaşları ile sonuç almak, tarih yazılırken ülkemizi devre dışı bırakmak, topraklarımızda cetvelle sınırlar çizmek ve Siyonist devletçikler kurarak Anadolu çocuklarının asırlık yürüyüşüne ‘Dur!´ demek istiyor. Ancak tarihe ‘Dur!´ ya da ‘İlerle!´ diyecek ulvî mefkûre, ancak tarih yapmaya muktedir milletlerin ruhunda bulunur. Asker ocağını Peygamber yuvası, sefere çıkmayı gazâ, can vermeyi şahadet bilen cengâverlerin, ölümü de tebessümle karşılayacağını anlamayan bu gafiller, ‘Yılmam ölümden, yaradan, askerim / Orduma gazi dedi Peygamberim / Bir dileğim var, ölürüm isterim / Yurduma tek düşman ayak basmasın…´ diyen fedakâr milletimizin, topraklarına göz dikenlerin gözlerine diken dolduracağını unutmuş görünüyorlar” ifadelerine yer verildi.

“İslam, Adı Üzerinde Barış Dinidir”

İslam´ın barış dini olduğu vurgulanan açıklamanın devamında, “İslam, adı üzerinde barış dinidir. İslam, etnik kökenine ya da inanç aidiyetine, coğrafî mensubiyetine ya da siyasî görüşüne bakmaksızın tüm insanları barışın tarafı olmaya davet eden dindir. Müslümanlar tarihleri boyunca savaşın taraftarı olmamıştır, olamaz! İki Müslüman karşı karşıya geldiğinde ölenin de öldürenin de cehennemde olacağını söyleyen Hz. Peygamber, hayatının hiçbir döneminde hiçbir topluma saldırmamıştır. Bu sebeple Hz. Peygamber´in tüm savaşları savunma savaşıdır. Ancak merhamet ve barış dini olan İslam, harp kaçınılmaz hale geldiğinde müntesiplerinin şecaat ve cesaret sahibi muharipler olarak en ön saflarda savaşa katılmalarını ister. Hz. Peygamber. ‘Ey Müslümanlar! Düşmanla karşılaşmayı istemeyin. Allah´tan hep selamet ve afiyet dileyin. Ancak eğer savaşmak zorunda kalırsanız o zaman da sabırla gerekeni yapın. Bilin ki cennet kılıçların gölgesi altındadır.´ Buyurmaktadır” denildi.

“İslam´ın Muzaffer Ordusu Unvanını Koruyacaktır”

İslam´ın muzaffer ordusunu unvanının koruyacağı belirten açıklamada, “Asırlık İslam devletlerinin son sığınağı, hilafet sancağının son emanetçisi, mazlum Müslümanların tek hamisi Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İslam´ın muzaffer ordusu unvanını koruyacaktır. 15 Temmuz alçak darbe girişimiyle yok oluşun eşiğinden dönen ülkemiz, hain darbecilere inat din, iman, vatan ve bayrak sevdasını yüreklerine işlemiş gençleriyle yeniden tarih yazmaya başlamıştır. İçine sızmış FETÖ´cülerin, bebek katili PKK/YPG/PYD´nin tüm oyunlarına rağmen dimdik ayakta kalan devletimiz, Afrin ve Azez´de kahraman ordumuz eliyle bölgesel ve küresel güçlere vurduğu darbelerin bir yenisini bu sefer Fırat´ın doğusunda vurmak ve terör unsurlarını bütünüyle tasfiye etmek için bir gece ansızın Suriye topraklarına girmiştir. ‘Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi / Senin uğrunda ölen ordu budur yâ Rabbi / Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın / Gâlib et, çünkü bu son ordusudur İslâm´ın.´ Bizi yürekten yakan, kadim tarihi bağlarımızı kökünden sarsmaya sebep olabilecek şey; Büyük İblis Amerika, Sinsi Şeytan İngiltere, eli kanlı Fransa ve peygamber katili geçmişiyle İsrail´in bölgede katliamlara, acılara ve gözyaşına zemin hazırlayan politikaları değildir. Bizi esas derinden yaralayan; Kâbe´ye ve Hz. Muhammed´in aziz na´şına ev sahipliği yapan Suud´un, Hz. Musa ile Hz. Yusuf´un mirasçısı Mısır´ın ve onlara akıl hocalığı yapan Birleşik Arap Emirlikleri´nin işbirlikçi tutumlarıdır. Bugün Suud yönetimi Ebu Bekirlerin, Ömerlerin mirasını bir yana atarak Haccâc gibi ve Yezid gibi zalimlerin yolunu yol edinmiştir. Hz. Musa ve Hz. Yusuf´a sırtını dönen Mısır yönetimi, Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek gibi diktatörlerin ideallerine hizmet eder hale gelmiştir” sözleri kullanıldı.

“Kaosa Sürüklemek İsteyen İçerideki Hainlerdir”

“Öfkemizi kabartan diğer bir husus, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu halde, vatanını bölücü ve ayrıştırıcı politikalarla kaosa sürüklemek isteyen içerideki hainlerdir” denilen açıklamada son olarak, “Yıllardır Kürt halkının saf duygularını istismar ederek erkeklerini dağlarda katleden, kızlarını mağaralarda telef eden terör örgütü ile onun şehirdeki sözcüleri durumundaki siyasetçiler, sanatçılar ve düşünürler, Türkiye´nin meşru müdafaa hakkını sorgulamaya ve uluslararası mahfillerde ülkemizi bir üçüncü dünya devleti olarak lanse etmeye çalışmaktadır. ‘Türkiye´nin Suriye´de ne işi var?´ diyenlere, ‘Diyarbakır´da zılgıtlar eşliğinde linç edilen Yasin Börü ve arkadaşlarının; Nusaybin´de YPG´li teröristler eliyle katledilen 9 aylık Muhammed Ömer Saar´ın toprak altında ne işi var?´ diye sormak isteriz. ‘Diyarbakırlı anneler HDP İl Başkanlığı önünde ne geziyor?´ diyenlere, ‘Amerikalılar Aynu´l-Arab´da akraba ziyaretine mi geldiler?´ diye sormak isteriz. ‘YPG Fırat´ı geçecek, siz de mal mal bakacaksınız.´ diyenlere, ‘Türkiye Fırat´ın doğusuna geçecek; YPG ve siz yerli işbirlikçileri de ağlayarak izlemek zorunda kalacaksınız.´ demek isteriz. Yüz yıldır çıkmış olduğu tarihî yürüyüşünden bir adım geri atmayan Türkiye Cumhuriyeti, atalarından emanet aldığı hak ve adalet sancağını sorumlu olduğu İslam coğrafyasında kıyamete kadar dalgalandıracaktır inşallah. ‘(Ey inananlar!) asla gevşeklik göstermeyin ve hüzne kapılmayın! Çünkü gerçekten Allah´a inanmış iseniz başkaları değil, ancak sizlersiniz üstün olan!´ ayet-i kerimesine uygun biçimde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimiz, bölgesinde ve dünyada iddia sahibi olmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vali Gündüzöz, “Terör Örgütünün Beli Kırıldı”
Vali Gündüzöz, “Terör Örgütünün Beli Kırıldı”
İçişleri Bakanlığı himayeleri kapsamında Muş Valiliği tarafından güvenlik korucularına yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim semineri programında konuşan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Terörle mücadelede çok önemli bir noktaya gelindi. Terör örgütünün beli kırıldı” dedi.
Güvenlik Korucularına Eğitim Semineri
Güvenlik Korucularına Eğitim Semineri
İçişleri Bakanlığı himayeleri kapsamında Muş Valiliği tarafından, kentte görevlerini yürüten güvenlik korucularına yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
Madalya ve Berat Tevcih Töreni
Madalya ve Berat Tevcih Töreni
Muş Valiliği ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kentteki 61 Kıbrıs gazisi için ‘Madalya ve Berat Tevcih Töreni´ düzenlendi.
Korkut´ta Servis Şoförlerine Seminer
Korkut´ta Servis Şoförlerine Seminer
İlimiz Korkut İlçesi´nde, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Kooperatifler Fuarının 3´üncüsü Düzenlenecek
Kooperatifler Fuarının 3´üncüsü Düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından 5 ila 8 Aralık 2019 tarihinde, "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması altında 3. Türkiye Kooperatifler Fuarı düzenlenecek.
“Dünya Çocuk Hakları Günü” Etkinlikleri Gerçekleştirildi
“Dünya Çocuk Hakları Günü” Etkinlikleri Gerçekleştirildi
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) “Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri” gerçekleştirildi.
Vatandaşlar Bilgilendiriliyor
Vatandaşlar Bilgilendiriliyor
Muş Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğünde görevli polisler, vatandaşları dolandırıcılara karşı broşürle bilgilendiriyor.
Sonbaharın Muazzam Güzelliği
Sonbaharın Muazzam Güzelliği
İlimizde etkili olan sonbahar mevsimiyle özellikle Murat Nehri ve Mercimek Kale Barajı civarında ortaya çıkan doğal güzellikler, görenleri kendine hayran bırakıyor.
Diskalkuli Derneği´nden Seminer Etkinliği
Diskalkuli Derneği´nden Seminer Etkinliği
2017 yılının Aralık ayında Muş´ta kurulan Diskalkuli Derneği tarafından, kentteki okullarda görevli öğretmenlere yönelik “Gelişimsel Diskalkuli Farkındalık ve Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.
Müdür Tunçel, Kursları Ziyaret Etti
Müdür Tunçel, Kursları Ziyaret Etti
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kurslarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Bulanık´ta Kadınlar Bilgilendirildi
Bulanık´ta Kadınlar Bilgilendirildi
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Bulanık İlçesi´ndeki kadınlar, ‘Dünya Çocuk Hakları´ günü münasebetiyle ‘Erken Yaşta Evlilik ve Çocuk İstismarı´ konuları üzerine bilgilendirildi.
Başkan Pekbay, Hayırlı Olmasını Diledi
Başkan Pekbay, Hayırlı Olmasını Diledi
Tarım ve Orman Bakanlığı´nın ‘Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği´nin Resmi Gazete´de yayımlanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Muş İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteklenmesi ile ilgili şartları paylaşarak, hayırlı olmasını diledi.
Akranlarını Ziyaret Edip, Günlerini Kutladılar
Akranlarını Ziyaret Edip, Günlerini Kutladılar
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki koruma ve bakım altındaki çocuklar, sokakta çalıştırılan çocuklar eşliğinde ‘Dünya Çocuk Hakları Günü´ dolayısıyla çeşitli hastanelerde tedavi gören akranlarını ziyaret edip, günlerini kutladılar.
Tekstil Fabrikasıyla İstihdam Desteği
Tekstil Fabrikasıyla İstihdam Desteği
Hasköy İlçe Kaymakamlığı, Hasköy Belediyesi ve yatırımcı işbirliğiyle açılan tekstil fabrikasında 94 kişiye istihdam sağlanırken, sayının yılsonuna kadar 200´e çıkarılması hedefleniyor.
Muş Valiliği´nden “15 Günlük Yasak” Duyurusu
Muş Valiliği´nden “15 Günlük Yasak” Duyurusu
Muş Valiliği tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada, kentte düzenlenebilecek olan toplantı, gösteri ve yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığını duyuruldu.
Müdür Aksoy´dan, 20 Kasım Kutlaması
Müdür Aksoy´dan, 20 Kasım Kutlaması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Abdulbari Aksoy, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında, “Çocuklarımıza sağlıklı günler, yaşamlarında ise başarılar dileyerek, hepsinin gününü kutluyorum” dedi.
Kim Bilir Belki Sizin Çocuğunuzda Çölyak!
Kim Bilir Belki Sizin Çocuğunuzda Çölyak!
Muş Çölyak Derneği Başkanı Züleyha Almaz, dernek üyelerine yönelik düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmasında, “Muş Devlet Hastanesi´nde bu hastalıkla ilgili birim yok. Tahlil ve tetkiklerin yapılabileceği bir laboratuar da yok” dedi.
MŞÜ´den Firmalara Ziyaret
MŞÜ´den Firmalara Ziyaret
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarafından oluşturulan heyet, Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) kapsamında kentte faaliyet gösteren tekstil firmalarını ziyaret etti.
İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçe halkına yönelik düzenlenen Halk Toplantısı´nda, yürütülen çalışmaları anlattı.
Çocuklara Eğlenceli Eğitimler Veriliyor
Çocuklara Eğlenceli Eğitimler Veriliyor
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından açılan kurslardan faydalanan kadınların çocukları için hayata geçirilen anasınıfında, çocuklar eğlenceli vakit geçiriyor.
Çimen, Seminere Konuk Oldu
Çimen, Seminere Konuk Oldu
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Çimen, “Bilimsel Devrim ve Kadın” konulu seminere konuk konuşmacı olarak katıldı.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Erlerle sohbet seni de erlere katar.

1462 Midilli Adasının Vethi
1922 Enez ve Havza`nın Kurtuluşu
1968 Türkiye`de İlk Kalp Nakli Ameliyatı