Meşide Gündüzöz, Emniyet Ailesiyle Buluştu
Vali Doç. Dr. İlker Gündüz´ün eşi Uzman Dr. Meşide Gündüzöz, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bayan emniyet personeli ve emniyet personellerinin eşleri ile düzenlenen tanışma programında bir araya geldi.
Tarih: 9.2.2019 04:46:43

 

Muş Öğretmenevi Konferans Salonu´nda Vali Doç. Dr. İlker Gündüz´ün eşi Uzman Dr. Meşide Gündüzöz önderliğinde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bayan emniyet personeli ve emniyet personellerinin eşleri ile tanışma programı düzenlendi. Meşide Gündüzöz´e İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş´ın eşi İmran Arıbaş ve Vali Yardımcısı Alper Çifçi´nin eşi Tuba Çifçi de eşlik etti.

Program ilk olarak İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş´ın eşi İmran Arıbaş´ın yaptığı konuşma ile başladı. “Emniyet ailesi olarak bu akşam hep beraber buradayız” diyen Arıbaş, “Bu büyük ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Polis olmak zordur lakin polis eşi olmak daha zordur. 7/24 görev anlayışıyla çalışan, kamu düzenini sağlamak için her türlü fedakârlığı yapan polislerin, eşi olmaktan gurur duyuyoruz. Hepinize ailenizle birlikte sağlıklı, huzurlu yıllar diliyor, bu akşamın önderliğini yapan Sayın Meşide Hanımefendiye de teşekkürlerimi sunuyorum” sözlerini kullandı.

Arıbaş´ın konuşmasının sonrasında kürsüye çıkan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün eşi Uzman Dr. Meşide Gündüzöz ise, “Kıymetli Hanımlar, biz burada büyük bir aileyiz. Acıları ve sevinçleri birlikte yaşayacağız. Kimse sıkıntıları ile baş başa kalmayacak. Sizleri anne ve babalarınızdan bize verilmiş birer değerli emanet olarak görüyoruz. Ben ve Sayın Valimiz, bu büyük ailenin riyasetini üstlenme sorumluluğu içinde sizin daima yanınızdayız. Sevgi ortamındaki birlik ve beraberlik insanları mutlu kılar. Sorunları azaltır, sevinçleri arttırır. İşte bu duygu ve düşüncelerle siz değerli hanımlarla bu tanışma toplantısında bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Sizleri ailelerinizle birlikte daha mutlu ve güzel günler karşılasın. Hepinizi Allah´a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Konuşmanın ardından İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş´ın eşi İmran Arıbaş, Meşide Gündüzöz´e günün hatırası olarak plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Meşide Gündüzöz önderliğinde Öğretmenevinde düzenlenen tanışma programına; İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz kısa süreli katılım sağladı.

“Aile Tüm Toplum İçin Gerçekten Önemli”

Tanışma programda bir selamlama konuşması yapan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Bizi biz yapan önemli bir değer var o da aile, aile tüm toplum için gerçekten önemli. Ailede de en önemli figür yuvayı elde tutan, yuvayı dişi kuş yapar diye atalarımızın da söylediği annelerimiz, hanımefendiler. Onun için burada bir araya gelmeyi eşim hanımefendi önerince memnuniyetle karşıladım. Çünkü annelerimiz isimsiz kahramanlar. Aslında polis, 7 gün 24 saat çalışan mesai mefhumu olmayan ve mesaisinde diğer memuriyetlerde olduğu gibi belki steril bir ortamı olmayan bir mesleğe mensup. Nöbet noktalarında, karın altında nöbet tutan aynı zamanda suç ve suçluyla mücadele konusunda her türlü risk altında olan insanlar. Böylesi bir meslek camiasının yuvasında ise o polisin her türlü yükünü çeken siz değerli eşleri, hanımefendiler var. Onun için hepinizi hürmetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

“Aileyi Ayakta Tutuyorsunuz”

Kadınların aileyi ayakta tuttuklarını vurgulayan Vali Gündüzöz, “Sizler aileyi ayakta tutuyorsunuz, emekliliği olmayan ve bila-ücret, meccanen çalışılan hiçbir zaman da emekli olmayacağınız bir işte çalışıyorsunuz; Annelik ve evinizin hanımlığı. Çalışanlarınız da var aranızda muhakkak ama sonuç itibariyle böyle bir ulvi, kutsal bir sorumluluğunuz var. Ben; Bu yüreği büyük, metaneti büyük, evin pek çok yükünü çeken, çalışanlar için çalışıp yine evine gelip yine annelik yapan, ev hanımlığı yapan, çalışmayanlar için de belki çalışanlardan daha fazla yorucu bir ev hanımlığı performansı ile çalışan siz değerli hanımefendileri tebrik ediyorum, takdir ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin artarak devamını diliyorum. Hepimiz hemen hemen gurbetteyiz. İnsanların doğduğu yer değil doyduğu yer, rızkını temin ettiği yer memleketiymiş. Bugün itibariyle memleketimiz Muş, ama yarın tayinimiz çıkar memleketimizin başka güzide bir yeri olur. Sonuç itibariyle başlı başına yalnız gurbette olmak ayrı bir derttir ve sıla hasreti her zaman türkülere konu olmuştur. Bu bile işin tabiatında olan ve zor olan bir durumdur. İşte böyle durumlarda birlik ve beraberlik gurbette olanların yanındaki en önemli can simididir. Biz de birlik ve beraberliğin artarak devamını teminen ve bunu pekiştirmek için bir kaynaşma olsun diye bu toplantıyı tertip ettik. Teşriflerinizden dolayı siz değerli hanım kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Tabii biz şöyle görüyoruz meseleyi; Polis, bir tarafta da jandarma, dün jandarma aileleriyle bir araya geldi eşim hanımefendi ben de geldim bir selamlama konuşması yaptım. Bugün için polis, hanım polislerimiz ve polislerimizin kıymetli eşleri hanımefendilerleyiz. Biz burada belki bir riyaset, bir başkanlık yapmak suretiyle sizleri bir araya getiriyoruz. Ama hepimiz konumumuz ne olursa olsun bu gemideyiz ve bu ailenin bir asli ferdiyiz. Üzüntülerimiz paylaştıkça azalacak, sevinçlerimiz de yine bir arada artacak. Dolayısıyla her zaman birlik ve beraberliğimizin artarak devam edeceğini temenni ediyorum. Hepinizin ailelerinizle birlikte güzel bir şekilde mesainizi ve buradaki görev sürenizi tamamlamanızı diliyorum. Çoluğunuzla çocuğunuzla birlikte, ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte inşallah her şey gönlünüzce olur” diye konuştu.

Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, yaptığı konuşmasının ardından programdan ayrıldı. Program hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PROF. DR. NİHAT HATİPOĞLU SEVENLERİYLE BULUŞTU
PROF. DR. NİHAT HATİPOĞLU SEVENLERİYLE BULUŞTU
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Çınaraltı Gençlik Söyleşileri programları çerçevesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nün davetlisi olarak katıldığı söyleşi programında, Muşlularla buluştu.
MUŞ OLİMPİYATLARI´NIN TANITIMI YAPILDI
MUŞ OLİMPİYATLARI´NIN TANITIMI YAPILDI
Sporun tabana yayılması, spor altyapısının güçlendirilmesi ve Muş´un spor kenti olması adına 21-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘Muş Olimpiyatları´nın tanıtım toplantısı, Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün başkanlığında yapıldı.
MÜDÜR EDİP, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU
MÜDÜR EDİP, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Güllüova ile Cumhuriyet İlk ve Ortaokulları´nı ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
MŞÜ´DE “BAŞARININ SIRLARI” KONFERANSI
MŞÜ´DE “BAŞARININ SIRLARI” KONFERANSI
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) eğitim-öğretim gören öğrencilere yönelik, “Başarının Sırları” başlığı altında konferans düzenlendi.
MUŞ OLİMPİYATLARI´NIN TANITIMI YAPILDI
MUŞ OLİMPİYATLARI´NIN TANITIMI YAPILDI
Sporun tabana yayılması, spor altyapısının güçlendirilmesi ve Muş´un spor kenti olması adına 21-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘Muş Olimpiyatları´nın tanıtım toplantısı, Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün başkanlığında yapıldı.
KENTTEKİ TEKSTİL SAYISI 15´E ULAŞTI
KENTTEKİ TEKSTİL SAYISI 15´E ULAŞTI
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından desteklenen kentteki tekstillere bir yenisi daha eklenerek, 14 olan tekstil atölyesinin sayısı 15´e ulaştı.
GÖREV YAPTIĞI İLÇEDE İŞ YERİ AÇTI
GÖREV YAPTIĞI İLÇEDE İŞ YERİ AÇTI
Varto İlçe Devlet Hastanesinde iki yıl başhekim olarak görev yapan doktor, ilçe halkının güzel zaman geçirmesi için kurduğu iş yerinin açılışını yaptı.
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISI YAPTI
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISI YAPTI
Malazgirt Belediye Meclisi, seçimlerin ardından ilk toplantısını Başkan Cengiz Altın başkanlığında yaptı.
AMBULANS ŞOFÖRÜ İÇİN ANMA PROGRAMI
AMBULANS ŞOFÖRÜ İÇİN ANMA PROGRAMI
Malazgirt İlçesi´nde 4 Ekim 2016 yılında meydana gelen kazada şehit düşen ambulans şoförü Hayrettin Akgün, düzenlenen program ile anıldı.
TÜBİTAK BİLİM FUARI´NDA ESERLERİNİ SERGİLEDİLER
TÜBİTAK BİLİM FUARI´NDA ESERLERİNİ SERGİLEDİLER
Muş Milim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı´na katılım sağlayan öğrenciler, bir birinden güzel eserlerini sergilemenin sevincini yaşadılar.
MUŞ´UN PROJESİ VAN´A DAVET EDİLDİ
MUŞ´UN PROJESİ VAN´A DAVET EDİLDİ
‘Akıllı Kartlarla Yazarlar ve Eserleri Projesi´ni hayata geçiren Muş Bilim ve Sanat Merkezi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Van ilinde düzenlenecek olan 50´nci lise öğrencileri araştırma projesine davet edildi.
İKİ ŞAHISTAN BİRİ GÖZALTINA ALINDI
İKİ ŞAHISTAN BİRİ GÖZALTINA ALINDI
Muş´ta tarihi eser satmaya çalıştığı tespit edilen şüpheli 2 şahıstan biri jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.
HDP´Lİ KOÇYİĞİT´TEN OKTAY´A SORU ÖNERGESİ
HDP´Lİ KOÇYİĞİT´TEN OKTAY´A SORU ÖNERGESİ
Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından cevaplandırılmasını istediği soru önergesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı´na sundu.
BARIŞAN, “SAHADAN MASAYA TAŞIYORUZ”
BARIŞAN, “SAHADAN MASAYA TAŞIYORUZ”
Kentteki okullarda görevli eğitim çalışanlarıyla bir araya gelmek noktasında ziyaretler gerçekleştiren Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, “Toplu sözleşme öncesi eğitim çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini sahadan masaya taşıyoruz” dedi.
ARANAN 579 KİŞİ YAKALANDI
ARANAN 579 KİŞİ YAKALANDI
Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, çeşitli suçlardan araması bulunan 579 kişinin yakalandığı bildirildi.
100 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU
100 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nden temin edilen ve öğrenciler tarafından dikimi yapılan 100 fidan, toprakla buluşturuldu.
MÜSABAKALAR START ALDI
MÜSABAKALAR START ALDI
Muş´ta Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü 24. İller arası Masa Tenisi Turnuvası Bölge Gurup Elemeleri, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün raket vuruşuyla başladı.
MÜDÜR YILMAZ´DAN KURS ZİYARETİ
MÜDÜR YILMAZ´DAN KURS ZİYARETİ
Çeşitli programlara katılmak üzere ilimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret etti.
MÜDÜR GÜL, KURSİYERLERLE BULUŞTU
MÜDÜR GÜL, KURSİYERLERLE BULUŞTU
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu´ndaki kursları ziyaret ederek, kursiyerlerle buluştu.
KARADAĞ, TOPLANTIYA BAŞKANLIK ETTİ
KARADAĞ, TOPLANTIYA BAŞKANLIK ETTİ
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, “Çayır Mera ve Yem Bitkileri-Yeşil Alan Çim Bitkileri Tescil Komitesi” toplantısına başkanlık etti.
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN ÇALIŞTAY ETKİNLİĞİ
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN ÇALIŞTAY ETKİNLİĞİ
´Toplu Sözleşme Sürecinde Teklifiniz Talebimiz Olsun´ başlığı altında Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı tarafından çalıştay etkinliği düzenlendi.
Muş Ovası Gazetesi
26.03.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer?

Hacı Bektaşı Veli
660 Hz.Muaviye (r.h.)`nin vefat?.
1454 Osmanlı-Venedik barışı.
1897 Türk-Yunan savaşı başladı.
1897 Türk - Yunan Harbi`nin ba?lamas?