Meşide Gündüzöz, Emniyet Ailesiyle Buluştu
Vali Doç. Dr. İlker Gündüz´ün eşi Uzman Dr. Meşide Gündüzöz, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bayan emniyet personeli ve emniyet personellerinin eşleri ile düzenlenen tanışma programında bir araya geldi.
Tarih: 9.2.2019 04:46:43

 

Muş Öğretmenevi Konferans Salonu´nda Vali Doç. Dr. İlker Gündüz´ün eşi Uzman Dr. Meşide Gündüzöz önderliğinde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bayan emniyet personeli ve emniyet personellerinin eşleri ile tanışma programı düzenlendi. Meşide Gündüzöz´e İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş´ın eşi İmran Arıbaş ve Vali Yardımcısı Alper Çifçi´nin eşi Tuba Çifçi de eşlik etti.

Program ilk olarak İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş´ın eşi İmran Arıbaş´ın yaptığı konuşma ile başladı. “Emniyet ailesi olarak bu akşam hep beraber buradayız” diyen Arıbaş, “Bu büyük ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Polis olmak zordur lakin polis eşi olmak daha zordur. 7/24 görev anlayışıyla çalışan, kamu düzenini sağlamak için her türlü fedakârlığı yapan polislerin, eşi olmaktan gurur duyuyoruz. Hepinize ailenizle birlikte sağlıklı, huzurlu yıllar diliyor, bu akşamın önderliğini yapan Sayın Meşide Hanımefendiye de teşekkürlerimi sunuyorum” sözlerini kullandı.

Arıbaş´ın konuşmasının sonrasında kürsüye çıkan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün eşi Uzman Dr. Meşide Gündüzöz ise, “Kıymetli Hanımlar, biz burada büyük bir aileyiz. Acıları ve sevinçleri birlikte yaşayacağız. Kimse sıkıntıları ile baş başa kalmayacak. Sizleri anne ve babalarınızdan bize verilmiş birer değerli emanet olarak görüyoruz. Ben ve Sayın Valimiz, bu büyük ailenin riyasetini üstlenme sorumluluğu içinde sizin daima yanınızdayız. Sevgi ortamındaki birlik ve beraberlik insanları mutlu kılar. Sorunları azaltır, sevinçleri arttırır. İşte bu duygu ve düşüncelerle siz değerli hanımlarla bu tanışma toplantısında bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Sizleri ailelerinizle birlikte daha mutlu ve güzel günler karşılasın. Hepinizi Allah´a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Konuşmanın ardından İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş´ın eşi İmran Arıbaş, Meşide Gündüzöz´e günün hatırası olarak plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Meşide Gündüzöz önderliğinde Öğretmenevinde düzenlenen tanışma programına; İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz kısa süreli katılım sağladı.

“Aile Tüm Toplum İçin Gerçekten Önemli”

Tanışma programda bir selamlama konuşması yapan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Bizi biz yapan önemli bir değer var o da aile, aile tüm toplum için gerçekten önemli. Ailede de en önemli figür yuvayı elde tutan, yuvayı dişi kuş yapar diye atalarımızın da söylediği annelerimiz, hanımefendiler. Onun için burada bir araya gelmeyi eşim hanımefendi önerince memnuniyetle karşıladım. Çünkü annelerimiz isimsiz kahramanlar. Aslında polis, 7 gün 24 saat çalışan mesai mefhumu olmayan ve mesaisinde diğer memuriyetlerde olduğu gibi belki steril bir ortamı olmayan bir mesleğe mensup. Nöbet noktalarında, karın altında nöbet tutan aynı zamanda suç ve suçluyla mücadele konusunda her türlü risk altında olan insanlar. Böylesi bir meslek camiasının yuvasında ise o polisin her türlü yükünü çeken siz değerli eşleri, hanımefendiler var. Onun için hepinizi hürmetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

“Aileyi Ayakta Tutuyorsunuz”

Kadınların aileyi ayakta tuttuklarını vurgulayan Vali Gündüzöz, “Sizler aileyi ayakta tutuyorsunuz, emekliliği olmayan ve bila-ücret, meccanen çalışılan hiçbir zaman da emekli olmayacağınız bir işte çalışıyorsunuz; Annelik ve evinizin hanımlığı. Çalışanlarınız da var aranızda muhakkak ama sonuç itibariyle böyle bir ulvi, kutsal bir sorumluluğunuz var. Ben; Bu yüreği büyük, metaneti büyük, evin pek çok yükünü çeken, çalışanlar için çalışıp yine evine gelip yine annelik yapan, ev hanımlığı yapan, çalışmayanlar için de belki çalışanlardan daha fazla yorucu bir ev hanımlığı performansı ile çalışan siz değerli hanımefendileri tebrik ediyorum, takdir ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin artarak devamını diliyorum. Hepimiz hemen hemen gurbetteyiz. İnsanların doğduğu yer değil doyduğu yer, rızkını temin ettiği yer memleketiymiş. Bugün itibariyle memleketimiz Muş, ama yarın tayinimiz çıkar memleketimizin başka güzide bir yeri olur. Sonuç itibariyle başlı başına yalnız gurbette olmak ayrı bir derttir ve sıla hasreti her zaman türkülere konu olmuştur. Bu bile işin tabiatında olan ve zor olan bir durumdur. İşte böyle durumlarda birlik ve beraberlik gurbette olanların yanındaki en önemli can simididir. Biz de birlik ve beraberliğin artarak devamını teminen ve bunu pekiştirmek için bir kaynaşma olsun diye bu toplantıyı tertip ettik. Teşriflerinizden dolayı siz değerli hanım kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Tabii biz şöyle görüyoruz meseleyi; Polis, bir tarafta da jandarma, dün jandarma aileleriyle bir araya geldi eşim hanımefendi ben de geldim bir selamlama konuşması yaptım. Bugün için polis, hanım polislerimiz ve polislerimizin kıymetli eşleri hanımefendilerleyiz. Biz burada belki bir riyaset, bir başkanlık yapmak suretiyle sizleri bir araya getiriyoruz. Ama hepimiz konumumuz ne olursa olsun bu gemideyiz ve bu ailenin bir asli ferdiyiz. Üzüntülerimiz paylaştıkça azalacak, sevinçlerimiz de yine bir arada artacak. Dolayısıyla her zaman birlik ve beraberliğimizin artarak devam edeceğini temenni ediyorum. Hepinizin ailelerinizle birlikte güzel bir şekilde mesainizi ve buradaki görev sürenizi tamamlamanızı diliyorum. Çoluğunuzla çocuğunuzla birlikte, ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte inşallah her şey gönlünüzce olur” diye konuştu.

Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, yaptığı konuşmasının ardından programdan ayrıldı. Program hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KÖY YOLLARINDAKİ KAR ENGELİ KALDIRILDI
KÖY YOLLARINDAKİ KAR ENGELİ KALDIRILDI
Kentte iki gün önce etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 205 köy yolunun tamamı, yeniden ulaşıma açıldı.
MŞÜ´DE KURUL TOPLANTISI
MŞÜ´DE KURUL TOPLANTISI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu´nda (MYO) bahar yarıyılı akademik kurul toplantısı düzenlendi.
KAYMAKAM UZAN´DAN KÖY ZİYARETİ
KAYMAKAM UZAN´DAN KÖY ZİYARETİ
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Uzgörür Beldesi´nde ziyaret ettiği Arı Köyü´nde, köy sakinleriyle bir araya geldi.
BULANIK´TA “ÖĞRETMENLER BULUŞMASI” TOPLANTISI
BULANIK´TA “ÖĞRETMENLER BULUŞMASI” TOPLANTISI
Bulanık İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafınca sürekli olarak düzenlenen “Öğretmenler Buluşması” toplantısının altıncı ayağı gerçekleştirildi.
BAHARDAN BİR GÜN YAŞADILAR
BAHARDAN BİR GÜN YAŞADILAR
Malazgirt İlçesi´nde etkili olan dondurucu soğukların ardından yüzünü gösteren güneşli hava nedeniyle vatandaşlar bahardan bir gün yaşadılar.
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” İÇİN MUŞ´TALAR
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” İÇİN MUŞ´TALAR
Türkiye Dağcılık Federasyonu´nun (TDF) 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” için Muş´a gelen yaklaşık 120 dağcı, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesinde kamp kurdu.
“GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ” ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
“GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ” ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muş İl Temsilciliği tarafından “Genç Türkiye Kongresi” çalıştayı düzenlendi.
KARAKAŞ´TAN YILDIZ´A ZİYARET
KARAKAŞ´TAN YILDIZ´A ZİYARET
AnadoluJet Başkanı Said Şamil Karakaş, Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız´ı ziyaret etti.
ULAŞIMA KAR ENGELİ
ULAŞIMA KAR ENGELİ
Kentte geçtiğimiz gün akşam saatlerinden itibaren aralıksız devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 205 köy yolu ile Muş-Kulp ve Hasköy-Mutki karayolları ulaşıma kapandı.
UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
Kent genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, yakalanan 3 şahıs, adli mercilerce tutuklandı.
TUTAP, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
TUTAP, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP), Türkiye´nin tanıtımı adına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzaladı.
OPERASYONDA 13 ŞAHIS YAKALANDI
OPERASYONDA 13 ŞAHIS YAKALANDI
PKK/KCK terör örgütü işbirlikçilerinin yakalanması ve faaliyetlerinin tespiti maksadıyla gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 13 şahıs yakalandı.
KAYMAKAM, YATILI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM, YATILI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ziyaret ettiği Bulanık Kız İmam Hatip Yatılı Ortaokulu´nda eğitim-öğretim gören öğrencilerle öğlen yemeğinde buluştu.
KAYMAKAM EŞİNDEN ADEM´E ZİYARET
KAYMAKAM EŞİNDEN ADEM´E ZİYARET
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın eşi Meryem Uzan, ilçede hizmet veren Aile Destek ve Eğitim Merkezi´ni (ADEM) ziyaret ederek, usta öğretici ve kursiyerler tarafından ortaya çıkarılan eserleri inceledi.
İSTEK VE TALEPLERİNE KULAK VERİLDİ
İSTEK VE TALEPLERİNE KULAK VERİLDİ
Bulanık İlçesi´nde göreve geldiği günden bu yana halk ile bir araya gelmeye özen gösteren İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Erentepe Belde Belediyesi hizmet binasında ağırladığı belde sakinlerinin istek ve taleplerine kulak verdi.
BADMİNTON YARIŞMALARI SONA ERDİ
BADMİNTON YARIŞMALARI SONA ERDİ
Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018-2019 sezonu Okul Sporları Gençler Kız/Erkek Badminton yarışmaları sona erdi.
‘OKUMA SALONU´ HİZMET VERMEYE HAZIRLANIYOR
‘OKUMA SALONU´ HİZMET VERMEYE HAZIRLANIYOR
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın talimatları doğrultusunda, Erentepe Belde Belediyesi hizmet binası içerisinde çalışmalarına başlanılan ‘Okuma Salonu´ hizmet vermeye hazırlanıyor.
MUŞ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ
MUŞ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Muş Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü, 2018 yılı çalışmalarında istihdamda %137 oran ile Türkiye birincisi oldu.
“EMEĞE KADIN ELİ” SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
“EMEĞE KADIN ELİ” SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
Muş Valiliği Koordinasyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte Emeğe Kadın Eli Projesi kapsamında, düzenlenen “Emeğe Kadın Eli” konulu serginin açılışı yapıldı.
YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR
YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR
Malazgirt Camileri Yapma ve Yaşatma Derneği Yönetimi, Malazgirt İlçesi´nde yapımı devam eden 1071 Kümbet Camisi´ne 5 yıldan beri yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür etti.
PERSONELLER KONUKEVİNDE BULUŞTU
PERSONELLER KONUKEVİNDE BULUŞTU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi akademik ve idari personeli, üniversitedeki Konukevi´nde düzenlenen yemekli programda bir araya geldi.
Muş Ovası Gazetesi
13.02.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI  MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın?

Mevlana
779 İbrahim bin Ethem (k.s.) hazretlerinin vefatı.
1451 Fatih Sultan Mehmed Han`ın tahta çıkışı.
1952 Türkiye NATo`ya girdi.
2006 Fırtına