Köy Okulu Öğrencilerine Kırtasiye ve Oyuncak Yardımı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde faaliyetlerini sürdürerek, birçok farklı alanda gerçekleştirdiği çalışmalarıyla adından söz ettiren Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) üye ve gönüllüleri, Korkut İlçesi´ne bağlı köy okullarını ziyaret ederek, minik öğrencilere çeşitli oyuncak ve kırtasiye yardımında bulunarak, öğrencilerin gülen yüzü oldular.
Tarih: 23.10.2018 05:24:07

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) üye ve gönüllüleri, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirecekleri faaliyetlerine start verdiler. 3 yılı aşkın süredir birçok alanda kesintisiz olarak faaliyetlerini sürdüren Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) üye ve gönüllülerinin 2018-2019 eğitim-öğretim yılındaki ilk durakları, Korkut İlçesi´ne bağlı köy okulları oldu. Muş´un Korkut İlçesi´ne bağlı Korkut Anaokulu ve Kapılı Köyü ortaokulu ile anasınıfını ziyaret eden Hayırda Buluşanlar Topluluğu üye ile gönüllüleri, okullarda eğitim-öğretim gören minik öğrencilerle bir araya gelerek, yakın ilgi gösterip, eğlenceli vakitler geçirdiler. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu´nun eşliğinde, Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hayırda Buluşanlar Topluluğu Danışmanı Hatip Erdoğmuş´un öncülüğünde, topluluk üye ile gönüllüleri kendi imkânları ve hayırseverlerinde yardımıyla bir araya getirdikleri çeşitli oyuncak, kırtasiye malzemelerini köy okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadı.

Minik öğrencilerin yüzündeki mutluluk ve tebessümü görmenin kendilerini mutlu kıldığını söyleyen Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyelerinden Ayşe Kaya, “Onların yüzündeki o tebessümü görmek bizi mutlu ediyor. Yoksa kimsenin küçük bir kaleme ihtiyacı yok. Bizim amacımız bu çocukları görmek, onların yaşadığı ortamı görmek istiyoruz. Ben bu okulda olmaktan çok mutluyum” dedi.

Bir diğer topluluk üyelerinden Fatma Yıldız ise, ““Buraya gelince kendi çocukluğumuzu da hatırlıyoruz. Biz de köy çocuğuyuz. Biz de onlar gibi zahmetle okuduk. Bundan dolayı onları anlayabiliyoruz. Elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

“Bu Tür Etkinlikler Örnek Etkinliklerdir”

“Bu tür etkinlikler örnek etkinliklerdir” diyerek, hem üniversite öğrencilerin halkla bütünleşmesi, hem de dayanışma içinde olmasının kaynaşma noktasında örnek olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu da, topluluk heyetini tebrik ederek, kolaylıklar diledi. Müdür Aksu, “Muş Alparslan Üniversitemizin değerli ve güzide öğrencilerin oluşturduğu Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri ile üyeleri, hocalarıyla beraber yaklaşık üç yılı aşkın süredir ilimizde faaliyet yürütmektedir. İhtiyacı olan köy okullarımıza kırtasiye, giyim ve benzeri yardım faaliyetleri noktasında destek sağlıyorlar. Hayırsever vatandaşlarımızdan aldıkları malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak adına köprü görevi üstleniyorlar. Bu tür etkinlikler örnek etkinliklerdir.  Üniversite öğrencilerinin halka bütünleşmesi, dayanışma içerisinde olması, kaynaşması noktasında örnek model bir uygulamadır. Gerçekten önemsenecek, takdir edilecek bir davranıştır” ifadelerini kullandı.

“40 Köy Okuluna Ulaşım Sağladık”

Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hayırda Buluşanlar Topluluğu Danışmanı Hatip Erdoğmuş ise, 3 yıldır faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürdüklerini hatırlatarak, şuana kadar yaklaşık 40 köy okuluna ulaştıklarını dile getirdi. Köylerdeki öğrencilere çeşitli hediyeler ulaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Erdoğmuş, “3 yılı aşkın süredir topluluğumuzun gönülleri ve üye öğrencileriyle birlikte köy okullarına ulaşmaya gayret ediyoruz. Bugüne kadar 40 köy okuluna ulaşım sağladık. Köy öğrencilerimize çeşitli hediyeler ulaştırdık. Bu hediyelerin içerisinde bot ve montun dışında kitap, kırtasiye malzemesi ve bazı anaokullarımıza oyuncak yardımlarında bulunduk” şeklinde konuştu.

Topluluk olarak, gaye ve amaçlarına da değinen Erdoğmuş, “Buradaki temel amacımız, gayemiz; üniversitedeki öğrencilerimizin köy okullarında eğitim-öğretim gören çocuklarla buluşmaları ve bir araya gelmeleridir. Çocuklara dokunabilmeleri ve iyilikte bulunabilmeleridir. Ayrıca köy çocuklarının da bu iyiliği görüp, büyüdüklerinde en azından bunu örnek almalarıdır. Sadece hediye verip gitmek tabi ki de doğru olmaz. Biz aynı zamanda öğrencilerimizin onlarla oturup, vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bugüne kadar 40´a yakın köy okuluna gittik ve Muş´un bütün ilçelerine, köylerine ulaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında ayrıca ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınav sonrasında toplanan kırtasiye malzemelerini de köy okullarına ulaştırdıklarını söyleyen Erdoğmuş, “Biz ÖSYM´nin yapmış olduğu sınavlarda, gönüllülerimiz sınav çıkışlarında toplamış oldukları kalem ve benzeri ürünleri daha sonrasında düzenleyerek, içerisini süsleyip, şekerler koyarak, köylerdeki çocuklarımıza ulaştırmaya çalıştırıyorlar. Böylesine bir farkındalık da oluşturmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız kesintisiz olarak devam edecektir” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ebediyete İntikalinin 81´inci Yılında Anıldı
Ebediyete İntikalinin 81´inci Yılında Anıldı
Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81´inci yıldönümü münasebetiyle ülke genelinde olduğu gibi Muş´ta da düzenlenen çeşitli programlarla anıldı.
Vali Gündüzöz´ün Hafta Sonu Ziyaretleri
Vali Gündüzöz´ün Hafta Sonu Ziyaretleri
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, lise öğrencileri tarafından Bölge Trafik Şube Müdürlüğü duvarlarına çizilen "Polislerimiz" konulu resim çalışmasını inceledi.
Uyuşturucu Operasyonu: 5 Tutuklama
Uyuşturucu Operasyonu: 5 Tutuklama
Muş´ta polis ekipleri tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.
Öğretmenden 10 Kasım´ın Anlam ve Önemi
Öğretmenden 10 Kasım´ın Anlam ve Önemi
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 81´inci yıldönümü olan 10 Kasım´da düzenlenen anma programında bir konuşma yapan Matematik Öğretmeni Demet Yücel, “Atatürk gibi bir liderin fikirleriyle yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocukları olarak devraldığımız bu mirasa sahip çıkmak ve geliştirmek, hepimizin en temel görevidir” dedi.
Öğrencilere Engin´den Ziyaret
Öğrencilere Engin´den Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, hafta sonu ziyaret ettiği Kıyık Ortaokulu´nda Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden öğrencilerin ders etkinliklerine katıldı.
Muş Lalesi´ni İlmek İlmek Dokuyorlar
Muş Lalesi´ni İlmek İlmek Dokuyorlar
Muş´ta kadın ve genç kızlara yönelik açılan Halı Dokuma Kursu´nda türkü ve destanlara konu olan Muş Lalesi, kursiyerler tarafından halılara ilmek ilmek dokunuyor.
Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 81´inci ölüm yıldönümünde ülke genelinde olduğu gibi Muş´ta da yarın düzenlenecek olan tören ile anılacak.
   179 Timin Katılımıyla ‘Kıran-5´ Operasyonu
179 Timin Katılımıyla ‘Kıran-5´ Operasyonu
İçişleri Bakanlığı´nca terör örgütü PKK´ya yönelik Diyarbakır, Bingöl ve Muş´ta 179 timin katılımıyla ´Kıran-5´ operasyonu başlatıldı.
Trafik Kazasında 2 Kişi Hayatını Kaybetti
Trafik Kazasında 2 Kişi Hayatını Kaybetti
Muş-Bingöl karayolunun 10´uncu kilometresinde kamyonet ile otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
Rektör Polat, YÖK´ün Çalıştayına Katıldı
Rektör Polat, YÖK´ün Çalıştayına Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından gerçekleştirilen “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” çalıştayına katıldı.
MŞÜ´de Seminer Etkinlikleri Sürüyor
MŞÜ´de Seminer Etkinlikleri Sürüyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde düzenlenen seminerler kapsamında bu sefer “Kadına Yönelik Şiddetin Psikolojik Analizi” konusu işlenirken, Varto Meslek Yüksekokulu´nda “Stres Teorileri ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri" konusu ele alındı.
Fotoğraf Yarışmasının Üçüncüsü Başlatıldı
Fotoğraf Yarışmasının Üçüncüsü Başlatıldı
Memur Sendikaları Konfederasyonu´na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) tarafından “Eğitimden Bir Kare” başlıklı fotoğraf yarışmasının üçüncüsünü başlatıldı.
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
Bu gece Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)´in doğduğu gece olması münasebetiyle, Mevlid Kandili´ni idrak edeceğiz.
Tavşan Avcısı Polise Takıldı
Tavşan Avcısı Polise Takıldı
Varto İlçesi´nde kaçak tavşan avlayan 1 kişi, vurduğu 2 tavşan ile birlikte yakalandı.
Sıcak ve Güneşli Hava Besicileri Sevindiriyor
Sıcak ve Güneşli Hava Besicileri Sevindiriyor
Muş´ta hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi, meralarda hayvanlarını otlatan besicilerin yüzünü güldürdü.
Köy Kadınları Kış Hazırlığında
Köy Kadınları Kış Hazırlığında
Muş´un merkeze bağlı köylerinde yaşam sürdüren kadınlar, kentte önemli geçim kaynakları arasında yer alan lahanaları, turşu ve kışlık yiyecek yapımında kullanılması için hazır hale getiriyor.
Başkan Uslu, Beklentileri Paylaştı
Başkan Uslu, Beklentileri Paylaştı
Korkut İlçe Ziraat Odası Başkanı Mahsup Uslu, ilçedeki faaliyetlerden söz ederek, çiftçilerin var olan beklentilerini paylaştı.
“KOSGEB ve Girişimcilik” Semineri
“KOSGEB ve Girişimcilik” Semineri
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) “KOSGEB ve Girişimcilik“ semineri düzenlendi.
Orman Çulluğu Tedavi Altına Alındı
Orman Çulluğu Tedavi Altına Alındı
Muş´ta lisanslı avcı tarafından doğada yaralı olarak bulunan orman çulluğu, tedavisi yapılarak koruma altına alındı.
Tarihi İlçede Kan Bağışı Kampanyası
Tarihi İlçede Kan Bağışı Kampanyası
Türk Kızılay´ı Muş Şubesi Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından Malazgirt İlçesi´nde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Sıfır Atık Projesi´ne Muş´tan Destek
Sıfır Atık Projesi´ne Muş´tan Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki koruma ve bakım altındaki çocuklar ile İl Çocuk Hakları Komitesi´nin eşliğinde gerçekleştirilen çevre temizliği çalışmasıyla, Sıfır Atık Projesi´nde destek sağlandı.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Allah`a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.

Bediüzzaman Said Nursi
1522 Piri Mehmed Paşnaın Vefatı
1999 7,2 Şiddetindeki Düzce Depremi
2006 pastırma Yazı Başlangıcı