Köy Okulu Öğrencilerine HBT´den Hediye
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), ziyaret ettiği Gündoğan Köyü İlkokulu´ndaki minik öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
Tarih: 4.12.2019 04:55:57

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde faaliyet yürüten öğrenci topluluklarından olan ve şimdiye kadar gerçekleştirdiği birçok yardım faaliyeti ile adından söz ettiren Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi çerçevesinde başlatmış olduğu faaliyet çalışmalarını devam ettiriyor.

Kentteki ihtiyaç sahibi çocuklar için kış mevsimi öncesinde harekete geçerek; “Çocuklar Üşümesin” başlığı altında yardım kampanyası başlatan ve daha öncesinde başlattığı “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projesini sürdüren Hayırda Buluşanlar Topluluğu, bu projeler ile gönüllere dokunmayı başarıyor.

Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerini gün geçtikçe arttırmayı başaran Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Gündoğan Köyü İlkokulu´nu ziyaret etti. İlkokulda eğitim-öğretim gören öğrencilerle bir araya gelen Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri, üniversite öğrencisi arkadaşlarının ve hayırseverler ile iyi kalpli eller projesi üyelerinin katkılarıyla köy okulundaki öğrencilere; kitap, kırtasiye, atkı, bere ve çorap ile botlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttı.

Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş´un da eşlik ettiği ziyarette topluluk gönülleri, hediye dağıtımını yaptıkları öğrencilerle yakından ilgilenerek, hatıra fotoğrafları çekindiler.

Ayrıca topluluk gönüllüleri, hediye dağıtımının yanı sıra sohbet edip, oyunlar oynadıkları köy çocuklarının şarkılar seslendirmesiyle eğlenceli vakit geçirdiler.

Hediye dağıtımından ötürü sevinçleri yüzlerinden okunan minik öğrencilerin mutluluğuna ortak olduklarını aktaran Muş Alparslan Üniversitesi Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda topluluk gönüllüsü Recep Demirel, “Şehirden uzak telefonun dahi çekmediği bu köyümüzdeki çocukların okuma azmi ve onlara yol gösteren fedakar öğretmenleriyle tanışmaktan mutluluk duydum. Bütün olumsuz şartlar altında; okuma öğrenme azmi içinde olup kara lastikle, çorapsız belki de montsuz ve kalemsiz, sırf öğrenmek için okula gelen o masum çocukların yüzündeki tebessüme vesile olmak, onlarla mutlu olmak, mutluluğu paylaşmak anlatılamayacak kadar güzel bir duygudur. Bu kardeşlik ve yardımlaşma etkinliklerimizde kendim ve topluluğum adına bize destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Bir diğer üniversite öğrencisi ve aynı zamanda topluluk gönüllüsü Zehra Tekin ise, “Hayırda Buluşanlar Topluluğu´na katılarak, köydeki çocukların hayatına ortak olmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar pek çok köyü ziyaret ederek, çeşitli hediyeler dağıtarak, yardımlarda bulunduk. Çocukların o an, verilen hediyeler karşısında ne kadar mutlu olduğunu; kelimelerle anlatmak mümkün değil. Çocukların sıcacık samimiyeti bizi çok duygulandırdı. Muş´un soğuk kış şartlarını göze alarak, çocukların yaşadığı zorluklara ortak olmak ve onları az da olsa mutlu etmek apayrı bir duygu. İyiliği, paylaşmayı, yardımlaşmayı çocuklar sayesinde bizler de pratik etmiş oluyoruz. Özellikle kırsalda yaşayan çocuklar için hediyenin büyüklüğü küçüklüğü fark etmiyor, dağıttığımız bir balon, bir şeker bile çok büyük mutluluklara vesile olabiliyor. Onlarla çeşitli oyunlar oynayarak mutluluklarına ortak olmak bizim için de büyük bir mutluluk. Bir çocuğun yüzünü güldürdüysek ne mutlu bizlere ve bundan sonra farklı köylerde, başka çocuklara dokunabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Herkes, Yarınlarımız Olan Bu Çocuklara Dokunabilmeli”

Kentteki ihtiyaç sahibi çocuklar için harekete geçip, “Çocuklar Üşümesin” başlığı altında yardım kampanyası başlattıklarını hatırlatarak, destek çağrısında bulunan Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu Başkanı Hacer Elitaş ise, “Hayırda Buluşanlar Topluluğu olarak, kentteki ihtiyaç sahibi çocukların kış mevsiminde üşümemesi adına ‘Çocuklar Üşümesin´ başlığı altında bir yarım kampanyası başlattık. Soğuk havanın etkili olduğu, kış mevsimin yaklaştığı bu günlerde, ihtiyaç sahibi çocuklarımızı düşünerek bu çalışmaya adım attık. Yardımseverlerimizin desteğini bekliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da her zamanki gibi yardımseverler ile ihtiyaç sahiplerimiz arasında köprü oluşturacağız. Yardımseverlerimizin kampanyamıza sağladığı destek ile botları ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırıp, kış mevsiminde ayaklarının üşümesine engel olacağız. Kış mevsimi içerisinde ihtiyaç sahibi çocuklarımızın ihtiyacını giderebilme noktasında yardım kampanyamızı sürdürmeye, çocuklarımızın yanında olmaya gayret edeceğiz. Tabi ki kampanyamıza destek olup, çocukların gözlerindeki parıltıya vesile olan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Kampanyamız hala devam etmektedir, daha fazla çocuğa ulaşıp daha çok mutluluğa ortak olmak adına yardımları bekliyoruz. Çocukların hep güleceği, mutlu olacağı ve güzel bir eğitimden geçeceği bir dünya umuyoruz. Bunun için herkes, yarınlarımız olan bu çocuklara dokunabilmeli” diye konuştu.








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Okulu Öğrencilerine Hediye
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
493 Bin Çağrının 470 Bini Asılsız
493 Bin Çağrının 470 Bini Asılsız
Muş İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi´ne 11 ay içerisinde düşen 493 bin çağrıdan 470 bininin asılsız çıktığı belirtilirken, yapılan asılsız ihbarlar ‘pes´ dedirtti.
Uluslararası Kısa Film Yarışması Başladı
Uluslararası Kısa Film Yarışması Başladı
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) tarafından hazırlanan “6. Uluslararası Eğitim Temalı Kısa Film Yarışması” başvuruları alınmaya başlandı.
Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası
Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası
Varto İlçe Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası başlatıldı.
Müdür Tunçel´den Merkez Okullarına Ziyaret
Müdür Tunçel´den Merkez Okullarına Ziyaret
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, ilçe merkezindeki okullara yönelik sürdürdüğü ziyaretlerine yenisini ekleyerek, Atatürk İlkokulu ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni ziyaret etti.
Muş´un Projesi, Avrupa Kalite Etiketi Aldı
Muş´un Projesi, Avrupa Kalite Etiketi Aldı
İlimiz Kale İlkokulu öğretmenlerinden Büşra Yazıcı´nın hazırladığı “Haydi Hep Birlikte Açık Havada Öğrenelim” projesi, Diyarbakır´da düzenlenen E-Twinning Bölgesel Konferansı´nda Avrupa Kalite etiketi aldı.
Malazgirt Ziraat Odası´na, Bulut´tan Ziyaret
Malazgirt Ziraat Odası´na, Bulut´tan Ziyaret
AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, beraberindeki Bulanık Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir ile Malazgirt Ziraat Odasını ziyaret etti.
Lahanaları Tezgahta Satışa Çıkardılar
Lahanaları Tezgahta Satışa Çıkardılar
İlimiz Bağlar Mahallesi´nde lahana üretimi yapan çiftçiler, Bingöl, Bitlis, Van, Diyarbakır, Erzurum, Batman ve Hakkâri gibi çevre illere pazarladıklarından arda kalan lahanaları, yol kenarında kurdukları tezgahlarda satışa çıkardılar.
Eğitimlerinin Beşincisi Muş´ta Gerçekleştirildi
Eğitimlerinin Beşincisi Muş´ta Gerçekleştirildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 bölgesinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından sosyal girişimci adayı gençlere yönelik düzenlenen sosyal girişimcilik eğitimlerinin beşincisi Muş´ta gerçekleştirildi.
MŞÜ´de Müsabaka Seçmeleri Yapıldı
MŞÜ´de Müsabaka Seçmeleri Yapıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı´na bağlı Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen 2019-2020 sezonu ‘Okullar Arası Müsabaka Seçmeleri´ne Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ev sahipliği yaptı.
MŞÜ, 11 Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak
MŞÜ, 11 Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesindeki çeşitli fakültelerde çalıştırılmak üzere 11 öğretim görevlisi alımı için ilana çıktı.
Engin´den İmam Hatip Ortaokulu´na Ziyaret
Engin´den İmam Hatip Ortaokulu´na Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Kızılağaç Beldesi İmam Hatip Ortaokulu´nu ziyaret ederek, okulda çeşitli incelemelerde bulundu.
Aliyeva, Bakü´deki Kutlamalara Katıldı
Aliyeva, Bakü´deki Kutlamalara Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamella Aliyeva, Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi´nin yüzüncü yılı münasebetiyle gerçekleştirilen kutlamalara katıldı.
112 Acil Servis Ekipleri Kışa Hazır
112 Acil Servis Ekipleri Kışa Hazır
Muş´ta 112 Acil Servis ekipleri, çetin kış şartları nedeniyle yolu kapanabilecek köylerde olası durumlara karşı vatandaşlara ulaşmak için göreve hazır durumda bekliyor.
“Sıtkı Aslanhan ile Hayata Gülümse” Semineri
“Sıtkı Aslanhan ile Hayata Gülümse” Semineri
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan´ın katılımıyla “Sıtkı Aslanhan ile Hayata Gülümse” semineri düzenlendi.
Avcı´dan Öğrencilere Temizlik Malzemesi
Avcı´dan Öğrencilere Temizlik Malzemesi
Varto İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine temizlik malzemesi dağıtıldı.
Vali İlker Gündüzöz İnsan Hakları Günü´nü Kutladı
Vali İlker Gündüzöz İnsan Hakları Günü´nü Kutladı
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “İnsan hak ve özgürlüklerinin tüm insanlar için eşit ve adil bir biçimde yaşanabildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü´nü kutlarım” dedi.
Vurar´dan ‘İnsan Hakları Günü´ Açıklaması
Vurar´dan ‘İnsan Hakları Günü´ Açıklaması
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK-SEN) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Varto´da Kan Bağışı Kampanyası
Varto´da Kan Bağışı Kampanyası
Türk Kızılay´ı Muş Şube Başkanlığı Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü tarafından Varto İlçesi´nde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Müdür Engin, Kursiyerlerle Buluştu
Müdür Engin, Kursiyerlerle Buluştu
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´nü ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitimi Kursu´ndaki kursiyerlerle bir araya geldi.
MUŞ İLDER´in Turnuvası Sona Erdi
MUŞ İLDER´in Turnuvası Sona Erdi
Bursa ilinde faaliyet gösteren Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER) tarafından, Türk futbolunun yaşayan efsanelerinden biri olan Raşit Zozik adına düzenlenen futbol turnuvası sona erdi.
Minik Futbolcular Milli Takım Yolunda
Minik Futbolcular Milli Takım Yolunda
Muş´un Malazgirt ilçesindeki 1071 Malazgirt Spor Kulübünde top koşturan 14 yaşındaki 3 futbolcu, Van´da yapılacak milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) ALPASLAN-1 HES İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
DOLAR
5.7875
EURO
6.4434
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler?

Mevlana
1754 Sultan Birinci Mahmud!un Vefatı ve Üçüncü Osman`ın Tahta Çıkışı
1995 Türkiyenin Gümrük Birliğine Katılması