IUC Heyetinden MŞÜ´ye Ziyaret
Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi´ni (MŞÜ) ziyaret etti.
Tarih: 25.11.2019 04:53:08

 

26 Ekim 2019 tarihinde Ankara ilinde Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) tarafından gerçekleştirilen 4. IUC Genel Kurul Toplantısı´nda IUC Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ın teklifiyle, 23 Kasım Cumartesi günü Malazgirt´te gerçekleştirilmesi kararlaştırılan IUC 2. Yönetim Kurulu Toplantısı´na iştirak etmek için bilim adamları Muş´a ziyaret gerçekleştirdi.

IUC Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu riyasetindeki heyette, YÖK üyesi ve aynı zamanda IUC Başkanvekili Prof. Dr. Mahmut Doğru ile IUC Yönetim Kurulu üyesi ve Erbil Selahaddin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmed Enver Dizâyî de yer aldı.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat tarafından karşılanan IUC heyeti, Cumartesi günü gerçekleştirilecek toplantı öncesinde, çeşitli resmî ziyaretlerde bulunmak üzere havaalanından şehir merkezine geçti. Ziyaretler kapsamında ilk durak Muş Valiliği oldu. Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün valilik makamında kabul ettiği heyet, IUC tarafından yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında Vali Gündüzöz´e bilgi verdi. Karşılıklı hediye takdiminin ardından sona eren ziyaretin ardından Muş Belediye Başkanlığına geçildi. Heyeti burada Muş Belediye Başkanı Feyat Asya karşıladı. Başkan Asya´nın makamında konuk ettiği IUC heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi ile Irak Selahaddin Üniversitesi arasında “Akademik İş Birliği Protokolü”nü imzalamak ve “Akademik ve İdari Birim Amirleri ile Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı”na katılmak amacıyla üniversiteye hareket etti.

Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri ile diğer bölgelerde bulunan yükseköğretim kurumlarının ekonomik, akademik, teknik proje ve eğitim alanlarında işbirliğini sağlamak; yükseköğretimde bölgesel ve uluslararası ortak değerleri yaşatmak ve geliştirmek amacıyla faaliyetler yürüten Uluslararası Üniversiteler Konseyi heyeti, üniversiteyi gezerek, üniversite hakkında bilgi aldı. IUC heyeti daha sonra Prof. Dr. Polat tarafından rektörlük makamında ağırlandı. Karşılıklı hediye takdiminin ardından 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezi´nde yer alan ‘Senato Odası Toplantı Salonu´na geçildi. Burada üniversite ile Irak Selahaddin Üniversitesi arasında “Akademik İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında eğitim-öğretim konularında yardımlaşılması ve araştırma elemanlarının değişimiyle ilgili karşılıklı iş birliğini içeren ortak çalışmaların teşvik edilmesi, öğrenci değişim programlarının aktif biçimde geliştirilmesi, her iki ülkenin mevzuatına uygun olarak ve Yükseköğretim Kurulu´nun onayı alınarak çift diploma olanağı sağlayan programlar açılması, akademik çalışmaların yayımlanması ve kültürel aktivitelerde işbirliği yapılması ve seminer, sempozyum, kongre vb. ortak bilimsel faaliyetlerin düzenlenmesi konularında ortak hareket edilmesi kararlaştırıldı.

İmzaların ardından “Akademik ve İdari Birim Amirleri Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı” başladı. Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Prof. Dr. Murad Aydın Şanda, Prof. Dr. Cevad Selam, Genel Sekreter Yardımcımız Ferit Uslu, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu dekanları ile birlikte yöneticiler katılım gösterdi.

Rektör Polat´ın, IUC Başkanı Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu ve kıymetli heyetine bu çok değerli ziyaret vesilesiyle teşekkür ettiği selamlama konuşmasının ardından söz alan Azizoğlu, Malazgirt´in tarihsel açıdan ifade ettiği yüce değerleri yeniden hatırlatmak için bu topraklarda bulunduklarını dile getirdi. İhtisas ve ihlas olmaksızın bilimsel çalışmaların etki faktörünün zayıf kalacağına işaret eden Azizoğlu, Muş Alparslan Üniversitesi´nin bölgesinde ve ulusal çapta başarılı olmasını arzu ettiklerini söyledi. YÖK üyesi ve aynı zamanda IUC Başkanvekili Prof. Dr. Mahmut Doğru ile IUC Yönetim Kurulu üyesi ve Erbil Selahaddin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmed Enver Dizâyî´nin de söz aldığı toplantı, karşılıklı soru-cevap ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkındaki müzakerelerin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Heyetinden Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vali İlker Gündüzöz İncelemelerde Bulundu
Vali İlker Gündüzöz İncelemelerde Bulundu
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Varto İlçesinde bulunan termal sularda incelemelerde bulundu.
Polat, ‘İlahiyat Vizyon Programı´na Katıldı
Polat, ‘İlahiyat Vizyon Programı´na Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen ‘İlahiyat Vizyon Programı´na katıldı.
Okullarda Kitap Kritiği Etkinliği Sürüyor
Okullarda Kitap Kritiği Etkinliği Sürüyor
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllüler, “Kitap Okuma Halkaları” projesi kapsamında, ziyaret ettikleri okulda kitap kritiği etkinliklerini sürdürüyor.
Müdür Engin´den Köy Okullarına Ziyaret
Müdür Engin´den Köy Okullarına Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Eralanı Köyü İlk ve Ortaokulu ile Eğirmenç Köyü İlkokulu´nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.
MİLA´da Öğrenci Etkinlikleri Sürüyor
MİLA´da Öğrenci Etkinlikleri Sürüyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencilere yönelik etkinliklerine devam ediyor.
İki Sendikanın Projesi Start Aldı
İki Sendikanın Projesi Start Aldı
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) ve Genç Memur Sen´in; “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik” düsturuyla hayata geçirdikleri “Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi” start aldı. Başlangıcı yapılan proje kapsamında, öğrencilere kitaplar dağıtıldı.
Eğitim-Bir-Sen, MEB´den Talep Etti
Eğitim-Bir-Sen, MEB´den Talep Etti
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Millî Eğitim Bakanlığı´na başvurarak, norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenlerin atamalarının tercihleri esas alınarak yapılması; tercihlerine atanamayan veya tercihte bulunmayanların ise halen bulundukları eğitim kurumlarının normlarında gösterilmeleri yönünde düzenleme yapılmasını talep etti.
AK Parti´li Bulut´tan Gazetecilere Ziyaret
AK Parti´li Bulut´tan Gazetecilere Ziyaret
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, ilçedeki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti.
HBT, 6 Bini Aşkın Öğrenciye Ulaştı
HBT, 6 Bini Aşkın Öğrenciye Ulaştı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), geride bıraktığı üç yıl içerisinde ziyaret ettiği okullarda eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi 6 bini aşkın öğrencinin, gönlüne dokunmayı başardı.
Müdür Aksoy, Kadın Hakları Gününü Kutladı
Müdür Aksoy, Kadın Hakları Gününü Kutladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü münasebetiyle yaptığı değerlendirmesinde, “gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak, tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
MŞÜ´den Renkli “Engelliler Günü” Etkinlikleri
MŞÜ´den Renkli “Engelliler Günü” Etkinlikleri
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kapalı Spor Salonu´nda ve Muş Beyaz Saray Alışveriş Merkezi´nde (AVM) çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
MŞÜ´de Farkındalık Paneli
MŞÜ´de Farkındalık Paneli
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Her Bağış Yeni Bir Umut” paneli düzenlendi.
Köy Okulu Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret
Köy Okulu Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulu öğrencileriyle bir araya gelerek hem eğlendirdi, hem de kırtasiye malzemesi dağıttı.
Başkan Vurar, “Bir An Önce Değişmelidir”
Başkan Vurar, “Bir An Önce Değişmelidir”
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, sağlık tesislerinin çoğunun döner sermaye ödeyemez hale geldiğini aktararak, “Miadını dolduran mevcut döner sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir” dedi.
“Askıda Ekmek Projesi” Sürüyor
“Askıda Ekmek Projesi” Sürüyor
Kentte maddi durumu iyi olmayan, ihtiyaç sahibi ailelerin günlük ekmek ihtiyaçlarını giderebilmek noktasında “Askıda Ekmek Projesi” başlatan bir işletmeci, kampanyasını sürdürüyor.
Köy Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Köy Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Muş´ta etkili olan kar, fırtına ve tipi nedeniyle yer yer kar kalınlığının 2-3 metreye ulaşması nedeniyle kapanan 30 köy yolu, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yeniden ulaşıma açıldı.
Yarışmanın İlkokul Etabı Tamamlandı
Yarışmanın İlkokul Etabı Tamamlandı
Korkut İlçesi´ndeki ilkokullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nasreddin Hoca Fıkraları Canlandırma Yarışması, başarılı bir şekilde tamamlandı.
Müdür Tunçel, İlçe Öğretmenleriyle Buluştu
Müdür Tunçel, İlçe Öğretmenleriyle Buluştu
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, ilçe merkezindeki okulları ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi.
MŞÜ, Kadın Çiftçiler İçin Start Verdi
MŞÜ, Kadın Çiftçiler İçin Start Verdi
Hayvancılık konusunda pilot devlet üniversitesi olan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), kent merkezine bağlı köylerde süt üreten kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmalarına start verdi.
Kadın Kursiyerler, ‘Bez Bebek´ Üretiyor
Kadın Kursiyerler, ‘Bez Bebek´ Üretiyor
Muş´un İlçe Bulanık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açılan Aile Eğitim Destek Merkezinde çalışan kadın kursiyerler, kimsesiz çocuklar için bez bebek ürüyor.
Doğu Türkistan´daki Zulme Sessiz Kalmadılar
Doğu Türkistan´daki Zulme Sessiz Kalmadılar
Doğu Türkistan´da yaşanan zulme sessiz kalmayan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (Bem-Bir-Sen) Muş Şubeleri, ortak yazılı basın açıklamasında bulundu.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın?

Mevlana
1921 Kilisin Kurtuluşu
1941 Japonya`nın ABD`ne Pearl Harbour Baskının
2006 İnsan Hakları Haftası