İLÇEDEKİ OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul edecek olan Varto ve Bulanık İlçe Meslek Yüksekokulları (MYO) bugün başlayan yeni akademik yıl için son hazırlıklarını tamamladı.
Tarih: 17.9.2018 06:35:40

 

Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokulları 2018-2019 eğitim-öğretim yılına hazır. İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokulları´nda (MYO), bugün başlayacak olan yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda, Varto ve Bulanık MYO´larında bu sene öğretime başlayacak öğrencilerimizin en nitelikli ve ihtiyaca uygun derslik ve laboratuvarlarda öğrenim görmesi ve barınma koşullarının ideal hâle getirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Ayrıca, Varto MYO öğrencilerinin ise bu sene Muş Alparslan Üniversitesi´nde eğitim-öğretim göreceği öğrenildi.

Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek, Varto MYO´nun ‘Optisyenlik´ ve ‘Spor Yönetimi´ programı öğrencilerinin, 2018-2019 akademik yılında Muş Alparslan Üniversitesi´nde öğrenim göreceğini belirtti. Öğrencileri üniversitenin sorumluluk alanına giren hiçbir konuda mağdur etmemek amacıyla, titizlikle hareket edildiğini vurgulayan Varto MYO Müdürü Doç. Dr. Özek, “Üniversitemiz tarafından öğretim faaliyetlerinin en sağlıklı şekilde sürdürülmesi için gerekli her tür tefrişat, materyal ve öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı büyük ölçüde sağlanmış durumdadır. Bununla beraber, Varto MYO öğrencileri, Varto´daki binamız tamamlanana kadar Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesinde öğrenim görecek. Binamız tamamlanır tamamlanmaz da Varto´da çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Varto MYO´da bölgemizin sosyal gelişimine ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacağını değerlendirdiğimiz yeni ve cazip programların açılması için hazırlıklarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda peyderpey açılmasını umduğumuz yeni programların, bölgenin toplumsal, ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına ciddi bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Üniversitemizin, bu amaç doğrultusunda üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirdiğinin herkesçe bilinmesini isteriz.

Varto MYO Müdürü olarak okulumuzun Varto´ya ve üniversitemize kazandırılması konusunda büyük emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün kurumsal paydaşlarımıza ve Vartolulara yürekten teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bulanık MYO, İlk Öğrencilerini Bekliyor

2018-YKS sonucuna göre Bulanık MYO´daki bölümlere yerleşen öğrencilerin gereksinimleri doğrultusunda, sınıflar, laboratuvar, yemekhane ve kantin tefriş edildi. Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmed Galip Halidi, “Okul binamız, 17 Eylül Pazartesi günü eğitime başlayacak şekilde hazırdır” dedi.

Bulanık MYO´nun, Bulanık için çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyen MYO Müdürü Dr. Halidi, Bulanık´ın uzun yıllardır bir yüksekokulun hasretini çektiğini dile getirdi. MYO Müdürü Dr. Halidi, “Yüksekokulumuza gelen öğrencilerimizin en sağlıklı biçimde öğretime başlayabilmesi için bütün kamu kurumu paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkı seferber olmuş durumda. Sağ olsunlar rektörlüğümüz, kaymakamlığımız ve ilgili diğer kamu kurumlarının desteğiyle okulumuz açıldı. Kendilerine müteşekkiriz.

Bulanık MYO´nun öğretime hazır hâle gelmesinde yerel esnafımızın samimi desteğini gördük. Esasında bu destek, okulumuzun bölge ekonomisine sağlayacağı olumlu katkının da ön sinyalidir.

Binamızın kapasitesi olan 1000 öğrenciye birkaç yıl içinde kavuşmayı hedefliyoruz. Nasip olursa ilerleyen yıllarda, ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölümlerin açılabilmesi için gerekli başvurularımızı yapacağız. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere üniversitemiz bu konuda hem yol göstererek hem de fiilen destek olarak bizi teşvik etmektedirler. Bu hususta bölge halkı adına kendilerine şükran borçluyuz.

Hâlihazırda öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak bir yurt ihtiyacımız var. Kaymakamlığımızın ve Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ortak girişimleriyle, bu ihtiyacımızın da mümkün olan en kısa sürede halledebileceğini düşünüyoruz. Şu an bütün hocalarımızla beraber heyecanla pazartesi günü ilk öğrencilerimizle buluşmayı bekliyoruz. Bu akademik yılın ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İLÇEDEKİ OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Harekat ile Anlaşmaya Muş´tan Destek
Harekat ile Anlaşmaya Muş´tan Destek
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) 9 Ekim´de başlattığı Barış Pınarı Harekatı ve geçtiğimiz gün Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında varılan 120 saatlik ateşkes anlaşmasına Muş´tan destek verildi.
MDH´de Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı
MDH´de Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı
Muş Devlet Hastanesi´ne (MDH) sağ yan ağrısı şikâyeti ile başvuran 26 yaşındaki kadın hasta, ilk kez uygulanan Supin PCNL (Sırtüstü yatırılarak yapılan Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı) ile sağlığına kavuştu.
KADEM´de Bilgilendirme Toplantısı
KADEM´de Bilgilendirme Toplantısı
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliğindeki girişimci kadınlara yönelik, Ticaret İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında, kadın kooperatifçiliği ile ilgili bilgiler verildi.
Güvenlik Güçlerine Destek Mesajı Verildi
Güvenlik Güçlerine Destek Mesajı Verildi
Barış Pınarı Harekatı´nın ikinci gününde teröristlerle girdiği sıcak temasta sol bacağından yaralanan Uzman Onbaşı Muharrem Çelik´i baba ocağında ziyaret eden Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile beraberindeki heyet, bölgede operasyonu sürdüren güvenlik güçlerine destek mesajı verdi.
Tefecilik Operasyonu
Tefecilik Operasyonu
Muş´ta polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda, tefecilik yaptığı belirlenen 1 şahıs tutuklandı.
Öğrenciler Kütüphaneyle Buluşturuldu
Öğrenciler Kütüphaneyle Buluşturuldu
Muş´un Bulanık İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak ve beraberindeki emniyet personeli, 125. İlköğretim Okulu Kütüphanesinde öğrencilerle bir araya gelerek kitap hediye ettiler.
Müdürlerle Değerlendirme Toplantısı
Müdürlerle Değerlendirme Toplantısı
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in başkanlığında, ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.
Müdür Aksu´dan Köy Okuluna Ziyaret
Müdür Aksu´dan Köy Okuluna Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Bulanık İlçesi´ne bağlı Gölyanı Köyü İlk ve Ortaokulu´nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
MEMUR-SEN´den Emek Örgütlerine Mektup
MEMUR-SEN´den Emek Örgütlerine Mektup
Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) tarafından emek örgütlerine Barış Pınar Harekatı´na ilişkin mektup gönderildi.
İlkokul Öğrencilerinden Mehmetçik´e Destek
İlkokul Öğrencilerinden Mehmetçik´e Destek
Muş´un Kale İlkokulunda eğitim gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında terör örgütü PKK/PYD tarafından oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan ´Barış Pınarı Harekatı´nda görevli askerlere destek olmak için ‘Komando Andı´nı okudu.
Çağlayan´dan Esnaf Ziyareti
Çağlayan´dan Esnaf Ziyareti
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, beraberindeki heyet ile birlikte Hasköy İlçe esnafını ziyaret ederek, sorunlara kulak verdi.
Akşener, Startını Muş´tan Verdi
Akşener, Startını Muş´tan Verdi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki heyetle birlik çıktığı belediye ziyaretlerine Muş´tan başladı.
KURADA, 60 KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
KURADA, 60 KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
Malazgirt ilçesinde Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 60 kişi işe alındı.
“TÜRKİYE´DE HER YIL 20 BİN KADIN MEME KANSERİNDEN ETKİLENİYOR”
“TÜRKİYE´DE HER YIL 20 BİN KADIN MEME KANSERİNDEN ETKİLENİYOR”
Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği (ONKO-SEV) Başkanı Salih Yüce, meme kanserinin önemine değinerek, ülkemizde her yıl 20 bin kadının meme kanserinden etkilendiğini kaydetti.
GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREREK SEBZE VE MEYVE HALİ AÇTILAR
GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREREK SEBZE VE MEYVE HALİ AÇTILAR
Malazgirt ilçesine ikamet eden genç girişimci iki kardeş, Mersin´den yaş sebze ve meyve getirterek küçük çaplı bir işletme açarak ilçe halkına hizmet etmeye başladı.
HERGÜN FARKLI BİR KÖY OKULUNU ZİYARET EDİYORLAR
HERGÜN FARKLI BİR KÖY OKULUNU ZİYARET EDİYORLAR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Gençlerin gelişimine katkıda bulunmak, amacıyla salon programları, kulüpler, sportif faaliyetler ve projelerle ildeki gençlere hizmet sunuyor.
KAYMAKAM İLİDİ, SORUNLARI DİNLEDİ
KAYMAKAM İLİDİ, SORUNLARI DİNLEDİ
Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi, İlçe Özel İdare Müdürlüğünü ve sanayi esnafını ziyaret ettikten sonra komandolar ile bir araya geldi.
“EL YIKAMAYI ÇOCUKLARIMIZA UYGULAMALI OLARAK GÖSTERDİK”
“EL YIKAMAYI ÇOCUKLARIMIZA UYGULAMALI OLARAK GÖSTERDİK”
Bulanık İlçe Sağlık Müdürlüğü, 15 Ekim Dünya El Yıkıma Günü dolayısıyla çocuklara el yıkamanın önemini ve nasıl el yıkamaları gerektiğini anlattı.
KÖYÜNÜN SORUNLARINI BİR BİR ÇÖZÜYOR
KÖYÜNÜN SORUNLARINI BİR BİR ÇÖZÜYOR
Malazgirt ilçesine bağlı Aynalıhoca Köyü Muhtarı Faruk Ulaş, köyünün eksikliklerini Malazgirt Kaymakamlığından aldığı desteklerle bir bir çözüyor.
BAĞLAMA EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ
BAĞLAMA EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ
Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde açılan kurslar gençlerden yoğun ilgi görüyor.
AV KORUMA VE KONTROLÜ HUSUSUNDA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILDI
AV KORUMA VE KONTROLÜ HUSUSUNDA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILDI
Muş Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Hasköy İlçe Jandarma Komutanlığı personeline av koruma ve kontrolü hususunda eğitimler verildi.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.

Eflatun
1773 İkinci Varna Zaferi
1921 Fransız`ların Anadolu`dan çekilmesi