İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçe halkına yönelik düzenlenen Halk Toplantısı´nda, yürütülen çalışmaları anlattı.
Tarih: 20.11.2019 06:37:02

 

 

 

Bulanık Belediyesi tarafından ilçe halkına yönelik “Halk Toplantısı” düzenlendi. Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu başkanlığında düzenlenen toplantıya, ilçe sakinlerinin yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun´da katıldı.

Gerçekleştirilen Halk Toplantısı´nda katılımcılara hitaben konuşan Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçedeki çalışmaları anlattı. Bulanık Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları vatandaşlara anlatmak ve vatandaşların konu üzerindeki görüşlerini alabilmek amacıyla böyle bir toplantı düzenlediklerini belirten Başkan Topçu, yaptıkları ve yapacakları çalışmaları her zaman halka anlatacaklarının altını çizdi. Nisan ayı itibariyle işin başına getirildiklerinin hatırlatmasında bulunan Başkan Topçu, “Geldiğimiz günden beri de ilçenin sorunlarını hep birlikte meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber ele aldık. Bugüne kadar çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. Bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bulanık Belediyesi´ni zor koşullarda ve büyük bir borç yükü ile devraldıklarının ifade eden Başkan Topçu, “Görevi devir aldığımızda belediyenin muhasebesinden almış olduğumuz güncel borcumuz 172 milyon 498 bin TL idi. Biz bu borçların arkasına sığınmadık. Belediyenin geliri yoktur, öz kaynaklarından para toplayamıyor ama biz bunların arkasına sığınmadan çalışmalarımıza devam ettik. Her gün halkla beraberiz. Yapılan bütün çalışmaları çok yakinen takip ediyoruz. Halkın istekleri talepleri doğrultusunda da hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Biz işe başlarken programlanmış ihalesi yapılmış bir işimiz vardı. Bu işin üzerinden çalışmalarımızı kesintisiz olarak devam ettirdik. İlçede devam eden işin yüzde 28 yapılmıştı. Biz işin başına geldiğimizde bu işin su şebekesinin yüzde 90´a çıkarttık. Kanal işini de yüzde 92´e getirdik. İşimizin yüzde 8´i kaldı” şeklinde konuştu.

“Bu Halk Bizden Hizmet Bekliyor”

Bulanık Belediyesi´ne ait bütçeden yapılan kesintiler dolayısıyla sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ayrıca belirten Başkan Topçu, “İşe başladığımız günden bu yana belediyemizin geliri İller Bankası ve halktan gelen gelirler 14 milyon 378 bin liradır. Belediyenin harcadığı para 14 milyon 280 bin liradır. Belediyemize bu ay itibari ile bize gelen para kasamıza giren 101 bin liradır. Zorunlu resmi ödemelerimiz bile yapamadık. İçinde bulunduğumuz süreç çok sıkıntılı bir süreç, ama sizler de takdir edersiniz ki belediyenin çalışmaları tamamı ile maddiyata dayalıdır. İller bankası katkı payımız 1 milyon 600 bin liradır iller bankası bu ay bizden 1 milyon 38 bin lira para kesti. Geride kalan para ile geçen aydan kalan parayla birlikte personel maaşlarını ödedik. Kasamız eksiye düştü. Bu eksi parayla yine biz hizmetlere devem edeceğiz. Eğer maddi gücünüz yoksa hizmeti de düzgün yapmazsınız. Ama biz bunların araksına sığınmıyoruz. ‘Kasamızda para kalmıyor. Bundan dolayı da biz ilçemize hizmet yapamıyoruz´ demedik bugüne kadar demeyiz de. Halkın istekleri bellidir. Bu halk bizden hizmet bekliyor. Biz de bu hizmeti bugüne kadar eksiksiz bir şekilde sürdürdük. Bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

İçme Suyu Sıkıntısı Çözüme Kavuşacak

Kısa süre içerisinde, Bulanık İlçesi´nin var olan içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Başkan Topçu, “2 bin ve 4 bin tonluk iki tane toplamında 6 bin tonluk su depolarının mekanik kısmında bir eksiklik var. Onu da çok yakın bir zamanda tamamlayacağız. Ancak Gümüşpınar´dan getireceğimiz suyun engellemesi yapıldı. Bugüne kadar 1982´de planlanmış tahsisi yapılmış suyun ilçeye gelmemesi için zaman zaman bize sıkıntılar çıkartıldı. Biz bunu defalarca görüşmemize rağmen sonuç alamadık. Ekim ayında tamamını bitirip ilçeye su vermemiz gerekirken biraz gecikme oldu. Eğer havalar iyi giderse bu depo da çok kısa bir sürede yapılacak. Şehre gelen isale hattının boruları bağlanacak ve ilçeye su vermeye başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Araç arızaları ve yıpranmalarından dolayı da hizmette sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Başkan Topçu, “Bizim belediyemizin 38 tane aracı var. Yaklaşık 10 tanesi faal durumda. Gerisi hepsi işlevsiz. Bu araçlar defalarca Van sahnesine gidip geliyor. Bugüne kadar yaklaşık 600 bin lira araç tamirlerine harcadık. Bazen araçlardan kaynaklı hizmette sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle temizlik işleri yürüten araçlar sıkıntılı. 3 tane çöp sıkıştırma aracımız var. Bunlardan iki tanesi arızalı. Defalarca yapmamıza rağmen düzen tutmadılar” sözlerini kullandı.

Topçu´nun konuşmaları sonrasında toplantı, katılımcıların sorun ve taleplerini dile getirmesiyle sona erdi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
493 Bin Çağrının 470 Bini Asılsız
493 Bin Çağrının 470 Bini Asılsız
Muş İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi´ne 11 ay içerisinde düşen 493 bin çağrıdan 470 bininin asılsız çıktığı belirtilirken, yapılan asılsız ihbarlar ‘pes´ dedirtti.
Uluslararası Kısa Film Yarışması Başladı
Uluslararası Kısa Film Yarışması Başladı
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) tarafından hazırlanan “6. Uluslararası Eğitim Temalı Kısa Film Yarışması” başvuruları alınmaya başlandı.
Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası
Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası
Varto İlçe Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası başlatıldı.
Müdür Tunçel´den Merkez Okullarına Ziyaret
Müdür Tunçel´den Merkez Okullarına Ziyaret
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, ilçe merkezindeki okullara yönelik sürdürdüğü ziyaretlerine yenisini ekleyerek, Atatürk İlkokulu ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni ziyaret etti.
Muş´un Projesi, Avrupa Kalite Etiketi Aldı
Muş´un Projesi, Avrupa Kalite Etiketi Aldı
İlimiz Kale İlkokulu öğretmenlerinden Büşra Yazıcı´nın hazırladığı “Haydi Hep Birlikte Açık Havada Öğrenelim” projesi, Diyarbakır´da düzenlenen E-Twinning Bölgesel Konferansı´nda Avrupa Kalite etiketi aldı.
Malazgirt Ziraat Odası´na, Bulut´tan Ziyaret
Malazgirt Ziraat Odası´na, Bulut´tan Ziyaret
AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, beraberindeki Bulanık Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir ile Malazgirt Ziraat Odasını ziyaret etti.
Lahanaları Tezgahta Satışa Çıkardılar
Lahanaları Tezgahta Satışa Çıkardılar
İlimiz Bağlar Mahallesi´nde lahana üretimi yapan çiftçiler, Bingöl, Bitlis, Van, Diyarbakır, Erzurum, Batman ve Hakkâri gibi çevre illere pazarladıklarından arda kalan lahanaları, yol kenarında kurdukları tezgahlarda satışa çıkardılar.
Eğitimlerinin Beşincisi Muş´ta Gerçekleştirildi
Eğitimlerinin Beşincisi Muş´ta Gerçekleştirildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 bölgesinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından sosyal girişimci adayı gençlere yönelik düzenlenen sosyal girişimcilik eğitimlerinin beşincisi Muş´ta gerçekleştirildi.
MŞÜ´de Müsabaka Seçmeleri Yapıldı
MŞÜ´de Müsabaka Seçmeleri Yapıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı´na bağlı Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen 2019-2020 sezonu ‘Okullar Arası Müsabaka Seçmeleri´ne Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ev sahipliği yaptı.
MŞÜ, 11 Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak
MŞÜ, 11 Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesindeki çeşitli fakültelerde çalıştırılmak üzere 11 öğretim görevlisi alımı için ilana çıktı.
Engin´den İmam Hatip Ortaokulu´na Ziyaret
Engin´den İmam Hatip Ortaokulu´na Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Kızılağaç Beldesi İmam Hatip Ortaokulu´nu ziyaret ederek, okulda çeşitli incelemelerde bulundu.
Aliyeva, Bakü´deki Kutlamalara Katıldı
Aliyeva, Bakü´deki Kutlamalara Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamella Aliyeva, Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi´nin yüzüncü yılı münasebetiyle gerçekleştirilen kutlamalara katıldı.
112 Acil Servis Ekipleri Kışa Hazır
112 Acil Servis Ekipleri Kışa Hazır
Muş´ta 112 Acil Servis ekipleri, çetin kış şartları nedeniyle yolu kapanabilecek köylerde olası durumlara karşı vatandaşlara ulaşmak için göreve hazır durumda bekliyor.
“Sıtkı Aslanhan ile Hayata Gülümse” Semineri
“Sıtkı Aslanhan ile Hayata Gülümse” Semineri
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan´ın katılımıyla “Sıtkı Aslanhan ile Hayata Gülümse” semineri düzenlendi.
Avcı´dan Öğrencilere Temizlik Malzemesi
Avcı´dan Öğrencilere Temizlik Malzemesi
Varto İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine temizlik malzemesi dağıtıldı.
Vali İlker Gündüzöz İnsan Hakları Günü´nü Kutladı
Vali İlker Gündüzöz İnsan Hakları Günü´nü Kutladı
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “İnsan hak ve özgürlüklerinin tüm insanlar için eşit ve adil bir biçimde yaşanabildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü´nü kutlarım” dedi.
Vurar´dan ‘İnsan Hakları Günü´ Açıklaması
Vurar´dan ‘İnsan Hakları Günü´ Açıklaması
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK-SEN) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Varto´da Kan Bağışı Kampanyası
Varto´da Kan Bağışı Kampanyası
Türk Kızılay´ı Muş Şube Başkanlığı Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü tarafından Varto İlçesi´nde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Müdür Engin, Kursiyerlerle Buluştu
Müdür Engin, Kursiyerlerle Buluştu
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´nü ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitimi Kursu´ndaki kursiyerlerle bir araya geldi.
MUŞ İLDER´in Turnuvası Sona Erdi
MUŞ İLDER´in Turnuvası Sona Erdi
Bursa ilinde faaliyet gösteren Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER) tarafından, Türk futbolunun yaşayan efsanelerinden biri olan Raşit Zozik adına düzenlenen futbol turnuvası sona erdi.
Minik Futbolcular Milli Takım Yolunda
Minik Futbolcular Milli Takım Yolunda
Muş´un Malazgirt ilçesindeki 1071 Malazgirt Spor Kulübünde top koşturan 14 yaşındaki 3 futbolcu, Van´da yapılacak milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) ALPASLAN-1 HES İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
DOLAR
5.7875
EURO
6.4434
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü?

Yunus Emre
1754 Sultan Birinci Mahmud!un Vefatı ve Üçüncü Osman`ın Tahta Çıkışı
1995 Türkiyenin Gümrük Birliğine Katılması