HASTA KABUL İŞLEMLERİ KURSU SONA ERDİ
İlimizde halka yönelik sunduğu birçok hizmet ile adından bahsettiren Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafınca, üçüncü kez açılan Hasta Kabul İşlemleri Kursu´nda sona gelindi.
Tarih: 8.12.2017 06:50:48

 

Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, halka yönelik sunduğu birçok hizmet ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafınca, üçüncü kez açılan Hasta Kabul İşlemleri Kursu, kursiyerlere verilen son eğitimler ile tamamlandı. Hasta Kabul İşlemleri Kursu´na katılan 50 kursiyer,  hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarıyla nasıl etkili bir iletişim kurmaları için gerekli eğitimi alarak, son dersle eğitimlerini tamamladılar. Eğitimler kapsamında 50 kursiyerden 45´i aldıkları eğitimler kapsamında, belge almaya hak kazandılar. Kurs Eğitmeni Ferhat Saysal kursla ilgili açıklamalarda bulunarak, HEM bünyesinde üçüncü kez bu kursu açtıklarını ve çok sayıda kursiyeri mezun ettiklerini söyledi. Kursun çok önemli olduğunu vurgulayan Saysal: “Her biri altın değerinde olan hasta kabul kursu öğrencilerimiz ile bir kursun daha sonuna geldik. Bütün kursiyerlerimizin yolu açık ve aydınlık olsun. Kursumuza her türlü desteğini esirgemeyen HEM ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman´a teşekkür ediyoruz. Çok büyük katkıları oldu. Kursumuza 50 kursiyer katıldı. Bunlardan 25´i hastane çalışanı, 25´i de vatandaşlardan oluşmakta. Kursla birlikte hastane çalışanlarına, hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarıyla nasıl etkili bir iletişim kurmaları, hasta kabulle ilgili eksikliklerini, problem çözme konusunda nelerin yapılması gerektiği konuları kursiyerlerimize anlattık. Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açmış olduğumuz Hasta Kabul İşlemleri kursumuz verilmeyecek. Son kursumuz olduğu içinde çok üzgünüz.  Bu üçüncü kursumuz ve yoğun bir talep var. İnsanlar gerek hastanede çalışma noktasında gerekse insanlarla iletişim noktasında eksikliklerinin ve ilgi duydukları meslekler hakkındaki meraklarını gidermek adına gelip kursumuza kayıt yapıyorlar. İleride bir meslek seçmek adına gelen arkadaşlarımızda var. Hepsi ilgi ve istekle kurslara geliyorlar. Hepsi de çok başarılı kursiyerler. Kursu başarıyla bitiren 45 kursiyerimize önümüzdeki pazartesi günü sertifikalarını vereceğiz" şeklinde konuştu.

“Ekstra Mesai Harcıyoruz”

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü olarak talepleri gidermek konusunda yoğun çaba sarf ettiklerinin altını çizen Saysal: “Bizler Halk Eğitim Merkezi olarak talepleri gidermek noktasında ekstra mesai harcıyoruz.  Kurslarımız zamanla sınırlı değildir. Hafta sonu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde her zaman hizmet veriyoruz. Hayat boyu öğrenme misyonunu yerine getirmek adına her yaştan insana kucak açan bir kurumumuz var. Kursiyerlerimizin hasta kabul kursunu tercih etmelerindeki bir diğer sebep ise iletişim noktasındaki sıkıntılarını gidermek, biz hastanedeki çalışanlara yönelik kurs verdiğimiz için oradaki mevcut sıkıntıları gidermek noktasında eğitim veriyoruz. İletişim sıkıntılı olduğu zaman hasta ve hasta yakınıyla etkili bir iletişim kurulamaz. Problem çözme konusunu öğreterek öğrencilerin karşılaştıkları sıkıntılı hasta yakınlarına ve hastalara karşı nasıl sağduyulu bir şekilde onları idare etme yöntemlerini elimizden geldiğince öğretmeye çalıştık. Bunların dışında randevu kabul modüllerini vererek gelen her insanın değerli olduğu bilgisini öğrencilerimize vererek insanlarla güler yüzle ve etkili bir iletişim kurmanın yollarını öğrettik.  Arşivlemeyi öğreterek arşivlerin nasıl tutulduğunu ve bunlara ulaşmak istediğimizde hemen nasıl bulabiliriz bunları öğrettik. Bunun dışında genel olarak sosyal ve günlük hayatta işleri kolaylaştıracak dersler verdik kursiyerlerimize.  Kursumuz 9 modülden oluşuyordu ve toplamda 280 saatlik bir kurstu. Kursta bizlere destek veren herkese teşekkür eder, kursiyerlerimize de başarılar dileriz” ifadelerini kullandı. M.Kızılşara
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HASTA KABUL İŞLEMLERİ KURSU SONA ERDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ULAŞIMA KAR ENGELİ
ULAŞIMA KAR ENGELİ
Geçtiğimiz gün gece saatlerinde başlayan kar yağışı ve tipi nedeniyle, 110 köy yolu ulaşıma kapandı.
YAVRU KÖPEĞİ KORUMA ALTINA ALDILAR
YAVRU KÖPEĞİ KORUMA ALTINA ALDILAR
Bulanık İlçesi´nde kar yağışı altında okul servis araçlarını denetleyen jandarma ekipleri, buldukları yavru köpeği ise korum altına aldı.
KÜRSÜBAŞI TOPLULUĞU MŞÜ´DE KONSER VERDİ
KÜRSÜBAŞI TOPLULUĞU MŞÜ´DE KONSER VERDİ
Elazığ Belediyesi Kürsübaşı Topluluğu, Muş Alparslan Üniversitesi´nde konser verdi.
“KUANTUM FİZİĞİNİN GİZEMLİ DÜNYASI”
“KUANTUM FİZİĞİNİN GİZEMLİ DÜNYASI”
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) “Kuantum Fiziğinin Gizemli ve Şaşırtan Dünyası” başlıklı bir seminer verildi.
KAYMAKAM UZAN, HALKIN İSTEK VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ
KAYMAKAM UZAN, HALKIN İSTEK VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Rüstemgedik Belde Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, makamında ağırladığı belde sakinlerinin istek ve taleplerini dinledi.
KARLA MÜCADELE İLÇEDE START ALDI
KARLA MÜCADELE İLÇEDE START ALDI
Yaz mevsiminde yoğun bir mesaiyle birçok çalışmasını hayata geçirerek, ilçe halkının hizmetine sunan Bulanık Belediyesi, ilçede etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadeleye başladı.
KAPI KAPI GEZİP KIŞLIK GİYSİ SATIYORLAR
KAPI KAPI GEZİP KIŞLIK GİYSİ SATIYORLAR
Okuldan arda kalan boş vakitlerini değerlendirmek isteyen çocuklar, ellerindeki kışlık giysilerle kapı kapı gezerek ürünlerin satışını yapıp, cep harçlıklarını çıkarıyorlar.
27 ÖĞRENCİ, 3 ÖĞRETMEN ÇEKYA´DA
27 ÖĞRENCİ, 3 ÖĞRETMEN ÇEKYA´DA
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Demans Hastalarının Bakımına Yönelik İyileştirme Uygulamaları" başlıklı proje kapsamında, 27 öğrenci ve 3 öğretmen Çekya´ya gönderildi.
ELEKTRİK DİREKLERİ FIRTINADA DEVRİLDİ
ELEKTRİK DİREKLERİ FIRTINADA DEVRİLDİ
Hasköy İlçesi´nde hızı saatte 60 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle, büyük enerji nakil direğinin devrilmesi sonucu yaklaşık 15 saatlik süren çalışmanın ardından, 12 köye enerji verildi.
BAŞKAN ASYA, MUHTARLARLA BULUŞTU
BAŞKAN ASYA, MUHTARLARLA BULUŞTU
Mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Feyat Asya, görev süresi içinde muhtarlarla birlikte hareket ettiğini anımsatarak “Yeni dönemde de muhtarlarımız en yakın çalışma arkadaşlarımız olacak. Bu şehri hep birlikte daha da güzelleştireceğiz” dedi.
MŞÜ Rektörü Polat, “Bu Gurur Hepimizin!”
MŞÜ Rektörü Polat, “Bu Gurur Hepimizin!”
Muş Alparslan Üniversitesi´nin (MŞÜ) Hayvancılık Sahasında Pilot Devlet Üniversitesi seçilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Fethi Ahmet Polat, “Bu gurur hepimizin” dedi.
SIRRI SAKIK, ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA BULUNDU
SIRRI SAKIK, ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA BULUNDU
İlimizin eski milletvekillerinden ve Ağrı Belediye Başkanlığı görevini yaparken yerine kayyum atanan Sırrı Sakık, 31 Mart seçimlerinde Muş Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu duyurdu.
POLİS, TELEVİZYON HIRSIZINI YAKALADI
POLİS, TELEVİZYON HIRSIZINI YAKALADI
Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, Karşıyaka Mahallesi´nde yapılan şok uygulamada Sunay Mahallesi tarafında bir araca televizyon yüklendiğinin görülmesi üzerine, şüpheli şahıs polisler tarafından yakalandı.
MŞÜ´de İş Birliği Protokolü İmzalandı
MŞÜ´de İş Birliği Protokolü İmzalandı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ile Özel Olimpiyatlar Türkiye ile protokol imzalandı.
KREDİ DESTEKLERİYLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
KREDİ DESTEKLERİYLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
Malazgirt İlçesi´nde 2017 yılında açılan Denizbank Şubesi, verdiği tarım kredi destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürüyor.
İLÇE HASTANESİNDE BAŞARILI AMELİYAT
İLÇE HASTANESİNDE BAŞARILI AMELİYAT
Varto İlçe Devlet Hastanesinde ilk defa idrar kaçırma ameliyatı yapılırken, operasyon geçiren hasta ise sağlığına kavuştu.
BAŞKAN ASYA, GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
BAŞKAN ASYA, GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 31 Mart´ta yapılacak seçimler öncesi AK Parti tarafından aday gösterilmesinin ardından yereldeki çalışmalarına başladı. Başkan Asya, esnaf ziyaretleri ile seçim kampanyasına start verdi.
BAHÇELİEVLER´DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
BAHÇELİEVLER´DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Bulanık İlçesi´nde sürekli olarak halk ile bir araya gelmeye özen gösteren İlçe Kaymakamı ve aynı zamanda Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, başlattığı halk buluşmaları kapsamında, bilgilendirme toplantısının yedinci ayağını Bahçelievler Mahallesi´nde gerçekleştirdi.
4 TUTUKLAMA
4 TUTUKLAMA
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, yakalanan 4 şahıs tutuklandı.
112 Komuta Kontrol Merkezi´ne Vali Gündüzöz´den Ziyaret
112 Komuta Kontrol Merkezi´ne Vali Gündüzöz´den Ziyaret
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş 112 Komuta Kontrol Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi´ni ziyaret ederek, çeşitli incelemelerde bulundu.
TEKİN, ERZURUM´DAKİ KONGREYE BİLDİRİLER SUNDU
TEKİN, ERZURUM´DAKİ KONGREYE BİLDİRİLER SUNDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretim üyelerinden Dr. Zeliha Tekin, Erzurum´da düzenlenen kongreye bildiriler sundu.
Muş Ovası Gazetesi
06.12.2018
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI  MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
K.Y.K. MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ MÜDÜRÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz?

Hacı Bektaşı Veli
1911 Amundsen`in Güney Kutbu`nu Keşfi
1995 Bosna Barış Antlaşması