Güvenlik Duvarı Resimlerle Süslendi
Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, etkili olan soğuk havaya aldırış etmeden bir haftayı aşkın süredir yürüttükleri başarılı çalışmalarla, 57 metre uzunluğundaki güvenlik duvarını, şehit ve görevdeki polis memurlarının resimleriyle süsledi.
Tarih: 16.11.2019 06:45:49

 

 

 

Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi´nde eğitim-öğretim gören ve şehit ile görevi başındaki polisleri hatıralarda yaşatmak isteyen 35 öğrenci, sosyal sorumluluk projesi kapsamında başarılı bir çalışmaya imza attı.

Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, İl Emniyet Müdürlüğü ve okul yönetiminin de desteğiyle Muş-Bingöl karayolu Köprü Köy yakınındaki Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü´nün 57 metre uzunluğundaki güvenlik duvarında, bir hafta öncesinde yağlı boya resim çalışması başlattı. Etkili olan soğuk havaya aldırış etmeden duvara şehit ve gazi polislerin yanı sıra; Türk bayrağı, güvenlik güçlerine ait araç, helikopter resimleri çizerek, güvenlik görevlilerine renkli bir ortam oluşturan öğrenciler, bir haftalık süre sonrasında çalışmalarını başarıyla tamamladılar.

Başarılı Öğrencilere Tebrik

Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Baykal ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile birlikte çalışmanın yapıldığı alanı ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. Burada öğrencilerin duvara yansıttığı başarılı çalışmaları inceleyerek, öğrencileri tebrik eden Vali Gündüzöz, öğrencilere yeni görevler verdi. Ara tatil sonrasında öğrencilerin fırça sallamaya devam edeceğini burada yaptığı açıklamasında belirten Vali Gündüzöz, “Gençliğimizin ne kadar yetenekli olduğunu ve yönlendirilirse ne kadar iyi sonuçlar verilebileceklerini hep birlikte görüyoruz. Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi´nin kıymetli öğrencileri, öğretmenleriyle, idaresiyle birlikte burada bir emek sarf ettiler. Muş´umuzda bir farkındalık oluşturuldu. Dümdüz bir duvar, çok anlamlı ve derinliği olan bir hikayesi olan duvar haline geldi. Önemli olan bu kaynaşmayı sağlamaktı ve kalıcı olarak güzel Muşumuza bir eser bırakmaktı. Şimdi 60 metre kadar uzunluğundaki bu duvar bitti. Daha kısa olan ön cephede biraz çalışmamız var. Bundan sonrada inşallah jandarmamızda yolun kıyısında, jandarmanın da duvarlarını boyayacağız hep birlikte. Ben gençlerimizin anlından, gözlerinden öpüyorum. Onların hayatta her zaman böyle başarılı olmalarını ve güzel işlere imza atmalarını diliyorum” diye konuştu.

“Muş´ta Zaten Et-Kemik Gibiyiz”

Yaptığı açıklamasının devamında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Vali Gündüzöz, “Biz Muş´ta zaten et-kemik gibiyiz. Sonuç itibariyle her zaman iyi ilişkiler içerisinde ama bu sembolik değeri olan bir hadise. Gençlerimiz burada emeklerini ortaya koydular. Bazen hava soğudu, elleri buz gibi üşüdü, eldivenlerle çalıştılar ve gayet güzel bir çalışma oldu. İnşallah bu birlik ve beraberlik devam edecektir. Bu atılan tohumlar ileride büyük ağaçlar olacak, ormanlar olacak. Ben hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

15 Figür, Soğuk Duvarlara Çizildi

Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Tuba Armağan ise, 35 öğrencinin yağlı ve su bazlı boya çalışması ile 57 metre uzunluğundaki güvenlik duvarına şehit ve görevdeki polislerin yer aldığı 15 figür çizildiğini belirtti. Başta, makamında şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi olmak üzere, birçok polisin resimlerini duvara yansıtarak ölümsüzleştirdiklerini vurgulayan Armağan, “Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi olarak, bu çalışmadaki asıl amacımız; emniyet personeli ile öğrenciler arasında bir bağ kurmak ve manevi duyguları ön plana çıkarmak. Çocuklarımız bu çalışmalarda şehit olmuş ve şu anda görevde bulunan polislerimizi güvenlik duvarına tuvaller yaparak, yaşatmaya çalıştılar. Gerçekten soğuk şartlarda çalıştı öğrencilerimiz. Akşama kadar burada çalışmalar yaptılar. Yeri geldi üşüdüler ama üşümek önemli değil, gerçekten yaptıkları çalışmadan zevk alıyorlar. Bunu görüyoruz. Kendileri ortaya bir şey çıkarıyorlar, bunu görüyoruz, önemli olan nokta bu. Burada hem kendilerini geliştiriyorlar, hem de kendilerine katkı sağlıyorlar” dedi.  

“Polislerimizin Resimlerini, Soğuk Duvarlara Yansıttık”

Polis resimlerini soğuk duvarlara yansıttıklarını söyleyen Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Zehra Çelik de, “Biz altı gündür burada çalışıyoruz. Şehit olan polislerimizin resimlerini, soğuk duvarlara yansıttık. Tamamen içten ve duygusal bir şekilde yansıttık. Polis ağabey ve ablalarımız sayesinde çok eğlendik. Kalbimizi, yüreğimizi ısıttılar bu soğuk havada. Her şeye rağmen güzeldi” sözlerine yer verdi.

Resim çalışmasına katılım sağlayan bir diğer öğrencilerden Gülsüm Güngör ise, soğuk kış şartları altında Muş için yapılan projeye katkı sağlamak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Aynı zamanda kendimize de tecrübe kazandırıyoruz. Polis memurlarının ve şehit olan polislerin resimlerini çizmekte görevliyiz. Bunları yaparak Muş´ta sanatın iyice gelişeceğini düşünüyoruz. Biz de kendimize büyük bir katkı sağlamış olacağız ve Muş´ta projeler daha çok gelişmiş olacak” sözlerini kullandı.

Son olarak bir diğer öğrencilerden Melisa Nur Piçak da, İl Emniyet Müdürlüğünün kendilerine önerdiği figürleri yaptıklarını belirterek, “Aslında biz sanatımızı polislerle icra ediyor, onları savunarak ve Muş´u güzelleştirerek yapmaya çalışıyoruz. Hava çok soğuk ama yüreğimiz sıcak. Onlar soğuk havada bizler için nöbet tutarken biz de onlara bu katkıyı sunuyoruz. Onların resimlerini duvara işleyerek onlara katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güvenlik Duvarı Resimlerle Süslendi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vali İlker Gündüzöz İncelemelerde Bulundu
Vali İlker Gündüzöz İncelemelerde Bulundu
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Varto İlçesinde bulunan termal sularda incelemelerde bulundu.
Polat, ‘İlahiyat Vizyon Programı´na Katıldı
Polat, ‘İlahiyat Vizyon Programı´na Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen ‘İlahiyat Vizyon Programı´na katıldı.
Okullarda Kitap Kritiği Etkinliği Sürüyor
Okullarda Kitap Kritiği Etkinliği Sürüyor
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllüler, “Kitap Okuma Halkaları” projesi kapsamında, ziyaret ettikleri okulda kitap kritiği etkinliklerini sürdürüyor.
Müdür Engin´den Köy Okullarına Ziyaret
Müdür Engin´den Köy Okullarına Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Eralanı Köyü İlk ve Ortaokulu ile Eğirmenç Köyü İlkokulu´nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.
MİLA´da Öğrenci Etkinlikleri Sürüyor
MİLA´da Öğrenci Etkinlikleri Sürüyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencilere yönelik etkinliklerine devam ediyor.
İki Sendikanın Projesi Start Aldı
İki Sendikanın Projesi Start Aldı
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) ve Genç Memur Sen´in; “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik” düsturuyla hayata geçirdikleri “Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi” start aldı. Başlangıcı yapılan proje kapsamında, öğrencilere kitaplar dağıtıldı.
Eğitim-Bir-Sen, MEB´den Talep Etti
Eğitim-Bir-Sen, MEB´den Talep Etti
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Millî Eğitim Bakanlığı´na başvurarak, norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenlerin atamalarının tercihleri esas alınarak yapılması; tercihlerine atanamayan veya tercihte bulunmayanların ise halen bulundukları eğitim kurumlarının normlarında gösterilmeleri yönünde düzenleme yapılmasını talep etti.
AK Parti´li Bulut´tan Gazetecilere Ziyaret
AK Parti´li Bulut´tan Gazetecilere Ziyaret
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, ilçedeki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti.
HBT, 6 Bini Aşkın Öğrenciye Ulaştı
HBT, 6 Bini Aşkın Öğrenciye Ulaştı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), geride bıraktığı üç yıl içerisinde ziyaret ettiği okullarda eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi 6 bini aşkın öğrencinin, gönlüne dokunmayı başardı.
Müdür Aksoy, Kadın Hakları Gününü Kutladı
Müdür Aksoy, Kadın Hakları Gününü Kutladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü münasebetiyle yaptığı değerlendirmesinde, “gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak, tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
MŞÜ´den Renkli “Engelliler Günü” Etkinlikleri
MŞÜ´den Renkli “Engelliler Günü” Etkinlikleri
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kapalı Spor Salonu´nda ve Muş Beyaz Saray Alışveriş Merkezi´nde (AVM) çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
MŞÜ´de Farkındalık Paneli
MŞÜ´de Farkındalık Paneli
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Her Bağış Yeni Bir Umut” paneli düzenlendi.
Köy Okulu Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret
Köy Okulu Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulu öğrencileriyle bir araya gelerek hem eğlendirdi, hem de kırtasiye malzemesi dağıttı.
Başkan Vurar, “Bir An Önce Değişmelidir”
Başkan Vurar, “Bir An Önce Değişmelidir”
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, sağlık tesislerinin çoğunun döner sermaye ödeyemez hale geldiğini aktararak, “Miadını dolduran mevcut döner sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir” dedi.
“Askıda Ekmek Projesi” Sürüyor
“Askıda Ekmek Projesi” Sürüyor
Kentte maddi durumu iyi olmayan, ihtiyaç sahibi ailelerin günlük ekmek ihtiyaçlarını giderebilmek noktasında “Askıda Ekmek Projesi” başlatan bir işletmeci, kampanyasını sürdürüyor.
Köy Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Köy Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Muş´ta etkili olan kar, fırtına ve tipi nedeniyle yer yer kar kalınlığının 2-3 metreye ulaşması nedeniyle kapanan 30 köy yolu, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yeniden ulaşıma açıldı.
Yarışmanın İlkokul Etabı Tamamlandı
Yarışmanın İlkokul Etabı Tamamlandı
Korkut İlçesi´ndeki ilkokullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nasreddin Hoca Fıkraları Canlandırma Yarışması, başarılı bir şekilde tamamlandı.
Müdür Tunçel, İlçe Öğretmenleriyle Buluştu
Müdür Tunçel, İlçe Öğretmenleriyle Buluştu
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, ilçe merkezindeki okulları ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi.
MŞÜ, Kadın Çiftçiler İçin Start Verdi
MŞÜ, Kadın Çiftçiler İçin Start Verdi
Hayvancılık konusunda pilot devlet üniversitesi olan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), kent merkezine bağlı köylerde süt üreten kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmalarına start verdi.
Kadın Kursiyerler, ‘Bez Bebek´ Üretiyor
Kadın Kursiyerler, ‘Bez Bebek´ Üretiyor
Muş´un İlçe Bulanık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açılan Aile Eğitim Destek Merkezinde çalışan kadın kursiyerler, kimsesiz çocuklar için bez bebek ürüyor.
Doğu Türkistan´daki Zulme Sessiz Kalmadılar
Doğu Türkistan´daki Zulme Sessiz Kalmadılar
Doğu Türkistan´da yaşanan zulme sessiz kalmayan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (Bem-Bir-Sen) Muş Şubeleri, ortak yazılı basın açıklamasında bulundu.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
1921 Kilisin Kurtuluşu
1941 Japonya`nın ABD`ne Pearl Harbour Baskının
2006 İnsan Hakları Haftası