Başarılı Bir Sezon Geride Kaldı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan Muş Gençlik Merkezi, başarılı bir sezonu geride bıraktı. Merkez bünyesinde açılan kurslar, kültürel ve sosyal etkinliklerle binlerce kişi merkez hizmetlerinden faydalandı.
Tarih: 11.6.2015 19:58:36

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Muş Gençlik Merkezi, idari kadrosu, gönüllü üyeleri, gençlik liderleriyle birlikte çok verimli bir yılı geride bırakmış olmanın gururunu yaşıyor. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik birçok sosyal, kültürel ve sportif faaliyet veren merkez, bu çalışmalarıyla binlerce insana ulaşmaya başladı. Açmış olduğu birbirinden farklı 33 kurs ile bin 810 kişiye hizmet veren Gençlik Merkezi´ne kursların 29´unda Halk Eğitim Merkezi İl Müdürlüğü tarafından eğitmen desteği verildi. Öğrencilerle ilgili faaliyetlerde ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destek verdiği Gençlik Merkezi, faaliyetlerinde birçok kurumla da işbirliği içerisinde bulunarak örnek çalışmalara imza attı. 7 yaşından 45 yaşa kadar çok geniş bir yaş aralığına hizmet veren kurum, şimdi ise yaz kurslarıyla Muş halkına hizmet vermeyi amaçlıyor. Yılın 12 ayı boyunca kurs ve etkinlikler için başvuru alan merkez, bunun yanı sıra özellikle Muş Alparslan Üniversitesi ve il merkezinde bulunan bazı liselerin sosyal sorumluluk projelerine de destekler vererek hizmet yelpazesini geniş tutmaya çalışıyor.

Amaç; Muş halkına en iyi hizmeti sağlamak

Muş Gençlik Merkezi´nin bu anlamlı ve geniş çaplı hizmetlerinde mesai gözetmeksizin çalışan Kurum Müdürü Murat Karataş, konu hizmet etmek olunca yorgunluğu unuttuklarını belirtti. Muş halkına en iyi hizmeti verebilmek için kurum personelleri, eğitmenleri ve gençlik liderleriyle sıkı bir çalışma temposu içinde olduklarına değinen Karataş, bu yıl çok verimli bir sezonu geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İlk olarak kurum bünyesinde açmış oldukları kurslara değinen Karataş: “2014-2015 eğitim-öğretim yılında Gençlik Merkezimizde 33 tane kurs açtık. Bu 33 kursun 29´unu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açmış bulunmaktayız. Bu kurslarımıza yaklaşık bin 810 kişi başvuru yaptı. Yıl boyunca açmış olduğumuz bu kurslarımız içerisinde bağlama, gitar, tekvando, judo, karate, resim, ebru, dikiş-nakış, step-aerobik gibi kurslar vardı. Kurslarımızda genele olarak 7-29 yaş arası vatandaşlarımız vardı ancak step-aerobik kursumuzda 45 yaş civarı bayanlarımızda eğitim aldılar. Gençlik Merkezimizin amacı okul sonrası çocukların zamanlarını sokaklarda değil de gelip merkezimizde geçirmeleridir. Çocuklarımız burada hem sportif olarak hem sanatsal olarak kendisini geliştirir. Çocuklarımız bu şekilde kötü alışkanlıklardan ve madde bağımlılığından uzak durabilir. Step aerobik kursunu obezitenin önüne geçebilmek için açtık. Bayanlarımız hem spor yapıyor hem de burada güzel vakit geçiriyorlar. Dikiş-nakış kursumuz ile kadınlarımız hem meslek öğreniyor hem güzel vakit geçirip sosyalleşiyor hem de aile bütçelerine katkı sunma imkanı kazanmış oluyorlar. Biz bu anlamda tüm halkımızı Gençlik Merkezimize davet ediyoruz. Kurslarımız için 12 ay boyunca başvuru almaktayız. Gayemiz halkımıza olabildiğince kaliteli ve güzel vakit geçirme olanağı sağlamak” dedi.

Gezi programlarından üç bine yakın kişi yararlanıyor

Karataş, merkez bünyesinde genel müdürlüğün sağladığı ödeneklerle çevre illere geziler düzenlediklerini belirtti. Şehirler ve Kültürler projesinin yanı sıra Gezi ve Doğa Kampları da düzenlemekte olduklarını belirten Karataş: “Bunun dışında Genel Müdürlüğümüzün projesi ile Şehirler ve Kültürler projemizi hayata geçirdik. Bize bin 600 kişilik bir kontenjan verilmişti, bu bin 600 kişiyi çevre illerimize gezilere gönderdik. Bu gezilerde katılımcılarımıza Gençlik Merkezimizde görev yapan gençlik liderlerimiz de eşlik ettiler. Gezilerimize il merkezimizden ve ilçelerden öğrencilerimizi götürdük. Bu gezilerimizde katılımcılar ücretsiz olarak farklı şehirleri, kültürleri ve insanları tanıma fırsatı buldular. Bunun yanı sıra Gezi ve Doğa kampları düzenledik. Yine Genel Müdürlüğümüzün vermiş olduğu kontenjan sayesinde bin 350 kişiyi Antalya, Manisa, Bolu, Mersin, Hatay ve Kırşehir illerine yaz boyunca gezilere götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Karataş, sosyal sorumluluk çalışmalarına değindi

Bu hizmetlerin yanı sıra köy çocuklarının eğitimine katkı sağlamak, kültürel mirasları tanıtmak ve yardıma muhtaç ailelere el uzatmak anlamında da çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Karataş: “Ayrıca Genç Dönüşüm adlı bir projemiz oldu. Bu projemiz kapsamında sınav sonrasında 60 tane gönüllü liderimizle birlikte topladığımız kırtasiye malzemelerimizi okullara götürdük. Yıl boyunca birçok köy okulumuza bu kırtasiye malzemelerini dağıttık, boya ihtiyacı bulunan okullarda boya işlemleri yaptık. Bunun yanı sıra belirli günlerde cami ziyaretlerimiz oldu. Hastane ziyaretlerimiz oldu. Fakir ailelere çeşitli yardımlarda bulunduk. Tabi annelerimizi de unutmadık, 8 Mart Dünya Anneler Günü´nde annelerimizi kutladık. Öğrenciler ve gönüllülerimizle birlikte duyarlılık oluşturmak amacıyla çevre temizliği yaptık. Şu anda merkezimizde bin 541 tane gönüllü üyemiz bulunuyor. Tabi bunları yaparken 8 tanesi aktif olmak üzere toplam 50 tane gençlik liderimizle birlikte bu çalışmalarımız yürüttük” dedi. Karataş, açıklamasının son bölümünde ise bu çalışmalarda kendilerine büyük destekleri olan kurum ve kişilere teşekkür etti. Karataş konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Bize bu çalışmalarda büyük destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali Kartal´a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan´a, Halk Eğitim Merkezi İl Müdürümüz Vedat Beyazduman´a ve destek veren diğer kurumlarımıza çok teşekkür ederim.” 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğretim Üyesi Alınacak
Öğretim Üyesi Alınacak
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Öğretim Üyesi alınacağını duyurdu. Çeşitli fakültelere Yrd. Doç. Dr., Doç. Dr. ve Prof. Dr. olmak üzere toplam 18 Öğretim üyesi alınacak.
Kömür Yardımı Başladı
Kömür Yardımı Başladı
Malazgirt´te ihtiyaç sahibi ailelere verilecek 10 bin ton kömür yardımı dağıtılmaya başlandı.
Yaralı Kurt Telef Oldu
Yaralı Kurt Telef Oldu
Muş merkeze bağlı Suvaran köyü civarında bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan kurt belediye ekipleri tarafından kurtarılmıştı.
MŞÜ´de Kermes
MŞÜ´de Kermes
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek için kermes düzenlendi.
Hijyen Eğitimi Verildi
Hijyen Eğitimi Verildi
MŞÜ´de daha sağlıklı bir hizmet verilmesi için 8 saatlik ‘Hijyenlik Kursu´ verildi.
10 Soruda 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü
10 Soruda 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü
Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan ‘10 Soruda 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü´ isimli kitapla darbe girişiminde yaşanan gelişmeler ve terör örgütü FETÖ´nün gerçek yüzü anlatıldı.
Bursa Muş KIDER Çalışmalarını Sürdürüyor
Bursa Muş KIDER Çalışmalarını Sürdürüyor
Bursa Muş Kızılağaç Beldesi, Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KIDER) Yıldırım ilçe Kaymakamı Mehmet Aydın´a ziyarette bulundu.
Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı
Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı
Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen söyleşi programında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile buluştu.
‘Acilen El Uzatmalıyız´
‘Acilen El Uzatmalıyız´
Halep´teki katliamlara dikkat çekmek için düzenlenen basın açıklamasında, “Bu emperyalist kuşatma bugün Halep´te aşılmazsa sıra yarın ümmet karanlığı hepimizi esir alacaktır. O halde bugün duyarlılıklarımızı topyekûn olarak harekete geçirmeli ve acilen Halep´e el uzatmalıyız” denildi.
SİBER SUÇLARA GÖZ AÇTIRMIYORLAR
SİBER SUÇLARA GÖZ AÇTIRMIYORLAR
Muş´ta özel hayatın gizliliği ve bilişim sistemleri aracılığıyla dolandırıcılık suçları kapsamında gözaltına alınan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ÇETİN, CEM EVİNİ ZİYARET ETTİ
ÇETİN, CEM EVİNİ ZİYARET ETTİ
Muş´un Varto ilçesi kaymakamı M. Nuri Çetin Muharrem ayı dolayısıyla Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Kültür Evi´ni ziyaret etti.
MUŞ SPOR, REKTÖR POLAT´I ZİYARET ETTİ
MUŞ SPOR, REKTÖR POLAT´I ZİYARET ETTİ
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat makamında Muş Spor yöneticilerini ağırladı.
“ÜLKEMİZDE BİREYLERİN YÜZDE 71,9´U HAREKETSİZ”
“ÜLKEMİZDE BİREYLERİN YÜZDE 71,9´U HAREKETSİZ”
Sağlık Bakanlığı raporlarına göre ülkemizdeki bireylerin yüzde 71,9´unun hareketsiz yaşadığı belirtildi. Raporda, “Toplumun büyük bir çoğunluğunda fiziksel aktivite, spor kelimesi ile eşanlamlı olarak algılanmaktadır” denildi.
‘HALKIMIZIN HİZMETKARI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ´
‘HALKIMIZIN HİZMETKARI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ´
Muş Valisi Seddar Yavuz, “Vatandaşlarımızdan isteğimiz; Devletine güvensin, devletin yanında yer almaya devam etsinler. Bizler onların hizmetinde ve hizmetkârları olmaya devam edeceğiz. Çünkü hep beraber yeni baştan büyük Türkiye´yi kuracağız ve yeniden mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz” dedi.
HAFTA SONU SINAVLARLA GEÇECEK
HAFTA SONU SINAVLARLA GEÇECEK
Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu hafta sonu 3 sınavın yapılacağını duyurdu.
42 BİN 500 PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
42 BİN 500 PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri Korkut ilçesinde 42 bin 500 paket kaçak sigaranın ele geçirildiğini bildirdi. Ekipler ayrıca, yol kontrol uygulaması sırasında yaptığı arama çalışmalarında, resmi belgede sahtecilik ve başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması suçundan 1 kişinin yakalandığını kaydetti.
MALAZGİRT KAYMAKAMI KAZA GEÇİRDİ
MALAZGİRT KAYMAKAMI KAZA GEÇİRDİ
Muş´un Malazgirt ilçesi kaymakamı Soner Kırlı ve ailesinin bulunduğu araç Muş´a gelirken Korkut ilçesine bağlı Dereiçi köyü mevkiinde kaza geçirdi. Kaza sonucu 5 kişi yaralandı.
KIZ YURDUNDA EYLEM
KIZ YURDUNDA EYLEM
KYK Muş Müştakbaba Öğrenci Yurdunda barınan kız öğrenciler, yurtta yaşadıkları sorunlar üzerine eylem yaptı. Öğrenciler, devletin kendilerine verdiği hakların engellendiğini savundu.
MUŞ´TAKİ ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TAKİ ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Emniyeti asayiş çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çeşitli tarihlerde meydana gelen olaylarda çok sayıda kişinin tutuklandığı bildirildi.
TURAN, İLÇE BELEDİYELERİNİ ZİYARET ETTİ
TURAN, İLÇE BELEDİYELERİNİ ZİYARET ETTİ
Muş Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ramazan Turan, SGK´ya borcu olan belediyeleri bilgilendirmek için, ilçe belediyelerine ziyaret gerçekleştirdi.
PANCARDAN KIŞLIK TURŞU
PANCARDAN KIŞLIK TURŞU
Muşlu kadınlar, tarlalardan toplanan pancarları kışın tüketmek üzere turşu ve yemek yapıyor.
Muş Ovası Gazetesi
23.11.2017
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK ALPARSLAN YATILI BÖLGE ORTAOKULU
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK ALPARSLAN YATILI BÖLGE ORTAOKULU
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
İHALE İLANI
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
ihale ilanı
SGK ELAZIĞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
SGK ELAZIĞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. MUŞ ŞEKER FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. MUŞ ŞEKER FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
MUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
İLAN
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
MUŞ VALİLİĞİ İL GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ VALİLİĞİ İL GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU MUŞ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU MUŞ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
DOLAR
3.9594
EURO
4.6547
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:16 06:57 12:10 14:46 17:06 18:34
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
1462 Midilli Adasının Vethi
1922 Enez ve Havza`nın Kurtuluşu
1968 Türkiye`de İlk Kalp Nakli Ameliyatı