Başarılı Bir Sezon Geride Kaldı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan Muş Gençlik Merkezi, başarılı bir sezonu geride bıraktı. Merkez bünyesinde açılan kurslar, kültürel ve sosyal etkinliklerle binlerce kişi merkez hizmetlerinden faydalandı.
Tarih: 11.6.2015 19:58:36

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Muş Gençlik Merkezi, idari kadrosu, gönüllü üyeleri, gençlik liderleriyle birlikte çok verimli bir yılı geride bırakmış olmanın gururunu yaşıyor. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik birçok sosyal, kültürel ve sportif faaliyet veren merkez, bu çalışmalarıyla binlerce insana ulaşmaya başladı. Açmış olduğu birbirinden farklı 33 kurs ile bin 810 kişiye hizmet veren Gençlik Merkezi´ne kursların 29´unda Halk Eğitim Merkezi İl Müdürlüğü tarafından eğitmen desteği verildi. Öğrencilerle ilgili faaliyetlerde ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destek verdiği Gençlik Merkezi, faaliyetlerinde birçok kurumla da işbirliği içerisinde bulunarak örnek çalışmalara imza attı. 7 yaşından 45 yaşa kadar çok geniş bir yaş aralığına hizmet veren kurum, şimdi ise yaz kurslarıyla Muş halkına hizmet vermeyi amaçlıyor. Yılın 12 ayı boyunca kurs ve etkinlikler için başvuru alan merkez, bunun yanı sıra özellikle Muş Alparslan Üniversitesi ve il merkezinde bulunan bazı liselerin sosyal sorumluluk projelerine de destekler vererek hizmet yelpazesini geniş tutmaya çalışıyor.

Amaç; Muş halkına en iyi hizmeti sağlamak

Muş Gençlik Merkezi´nin bu anlamlı ve geniş çaplı hizmetlerinde mesai gözetmeksizin çalışan Kurum Müdürü Murat Karataş, konu hizmet etmek olunca yorgunluğu unuttuklarını belirtti. Muş halkına en iyi hizmeti verebilmek için kurum personelleri, eğitmenleri ve gençlik liderleriyle sıkı bir çalışma temposu içinde olduklarına değinen Karataş, bu yıl çok verimli bir sezonu geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İlk olarak kurum bünyesinde açmış oldukları kurslara değinen Karataş: “2014-2015 eğitim-öğretim yılında Gençlik Merkezimizde 33 tane kurs açtık. Bu 33 kursun 29´unu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açmış bulunmaktayız. Bu kurslarımıza yaklaşık bin 810 kişi başvuru yaptı. Yıl boyunca açmış olduğumuz bu kurslarımız içerisinde bağlama, gitar, tekvando, judo, karate, resim, ebru, dikiş-nakış, step-aerobik gibi kurslar vardı. Kurslarımızda genele olarak 7-29 yaş arası vatandaşlarımız vardı ancak step-aerobik kursumuzda 45 yaş civarı bayanlarımızda eğitim aldılar. Gençlik Merkezimizin amacı okul sonrası çocukların zamanlarını sokaklarda değil de gelip merkezimizde geçirmeleridir. Çocuklarımız burada hem sportif olarak hem sanatsal olarak kendisini geliştirir. Çocuklarımız bu şekilde kötü alışkanlıklardan ve madde bağımlılığından uzak durabilir. Step aerobik kursunu obezitenin önüne geçebilmek için açtık. Bayanlarımız hem spor yapıyor hem de burada güzel vakit geçiriyorlar. Dikiş-nakış kursumuz ile kadınlarımız hem meslek öğreniyor hem güzel vakit geçirip sosyalleşiyor hem de aile bütçelerine katkı sunma imkanı kazanmış oluyorlar. Biz bu anlamda tüm halkımızı Gençlik Merkezimize davet ediyoruz. Kurslarımız için 12 ay boyunca başvuru almaktayız. Gayemiz halkımıza olabildiğince kaliteli ve güzel vakit geçirme olanağı sağlamak” dedi.

Gezi programlarından üç bine yakın kişi yararlanıyor

Karataş, merkez bünyesinde genel müdürlüğün sağladığı ödeneklerle çevre illere geziler düzenlediklerini belirtti. Şehirler ve Kültürler projesinin yanı sıra Gezi ve Doğa Kampları da düzenlemekte olduklarını belirten Karataş: “Bunun dışında Genel Müdürlüğümüzün projesi ile Şehirler ve Kültürler projemizi hayata geçirdik. Bize bin 600 kişilik bir kontenjan verilmişti, bu bin 600 kişiyi çevre illerimize gezilere gönderdik. Bu gezilerde katılımcılarımıza Gençlik Merkezimizde görev yapan gençlik liderlerimiz de eşlik ettiler. Gezilerimize il merkezimizden ve ilçelerden öğrencilerimizi götürdük. Bu gezilerimizde katılımcılar ücretsiz olarak farklı şehirleri, kültürleri ve insanları tanıma fırsatı buldular. Bunun yanı sıra Gezi ve Doğa kampları düzenledik. Yine Genel Müdürlüğümüzün vermiş olduğu kontenjan sayesinde bin 350 kişiyi Antalya, Manisa, Bolu, Mersin, Hatay ve Kırşehir illerine yaz boyunca gezilere götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Karataş, sosyal sorumluluk çalışmalarına değindi

Bu hizmetlerin yanı sıra köy çocuklarının eğitimine katkı sağlamak, kültürel mirasları tanıtmak ve yardıma muhtaç ailelere el uzatmak anlamında da çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Karataş: “Ayrıca Genç Dönüşüm adlı bir projemiz oldu. Bu projemiz kapsamında sınav sonrasında 60 tane gönüllü liderimizle birlikte topladığımız kırtasiye malzemelerimizi okullara götürdük. Yıl boyunca birçok köy okulumuza bu kırtasiye malzemelerini dağıttık, boya ihtiyacı bulunan okullarda boya işlemleri yaptık. Bunun yanı sıra belirli günlerde cami ziyaretlerimiz oldu. Hastane ziyaretlerimiz oldu. Fakir ailelere çeşitli yardımlarda bulunduk. Tabi annelerimizi de unutmadık, 8 Mart Dünya Anneler Günü´nde annelerimizi kutladık. Öğrenciler ve gönüllülerimizle birlikte duyarlılık oluşturmak amacıyla çevre temizliği yaptık. Şu anda merkezimizde bin 541 tane gönüllü üyemiz bulunuyor. Tabi bunları yaparken 8 tanesi aktif olmak üzere toplam 50 tane gençlik liderimizle birlikte bu çalışmalarımız yürüttük” dedi. Karataş, açıklamasının son bölümünde ise bu çalışmalarda kendilerine büyük destekleri olan kurum ve kişilere teşekkür etti. Karataş konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Bize bu çalışmalarda büyük destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali Kartal´a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan´a, Halk Eğitim Merkezi İl Müdürümüz Vedat Beyazduman´a ve destek veren diğer kurumlarımıza çok teşekkür ederim.” 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ERKEN EVLİLİKTE İKİNCİ SIRADAYIZ
ERKEN EVLİLİKTE İKİNCİ SIRADAYIZ
Vali Aziz Yıldırım başkanlığında ‘Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eylem Planı Taslağı´nın son halinin oluşturulması adına toplantı düzenlendi.
ÖĞRENCİLERE GEREKEN İMKANLAR SAĞLANACAK
ÖĞRENCİLERE GEREKEN İMKANLAR SAĞLANACAK
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, okullarda görev yapan beden eğitimi ve müzik öğretmenleri ile toplantı yaptı.
LİDERLER VE GÖNÜLLÜLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
LİDERLER VE GÖNÜLLÜLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllüleri tarafından ‘Gençlerin İyilik Ağacı´ projesi kapsamında Ziyaret Ortaokulu´nda kütüphane çalışmaları başladı.
ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, şehit yakınlarını ziyaret etti.
SİNEMA VE EDEBİYAT TOPLULUĞU MEHMET AKİF ERSOY´U ANDI
SİNEMA VE EDEBİYAT TOPLULUĞU MEHMET AKİF ERSOY´U ANDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sinema ve Edebiyat Topluluğu tarafından ‘Milli Şairimiz Mehmet Akif´i An(la)mak´ başlıklı etkinlik düzenlendi.
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Bulanık İlçe Sosyal Hizmet Merkezinin organizasyonunda şehit aileleri ve gaziler yemekte bir araya geldi.
ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE VE GİYİM YARDIMI
ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE VE GİYİM YARDIMI
Trabzon İl Öğrenci Temsilcisi, Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak başlattığı kampanya kapsamında 600 kişilik giyim ve kırtasiye malzemesini Malazgirt ilçesindeki öğrencilere dağıttı.
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
İl Özel İdaresi ekipleri, yer yer kar kalınlığının 5-6 metreye kadar ulaştığı yolda karla mücadele çalışması başlattı.
KAMYONLARLA BATIYA GÖNDERİLİYOR
KAMYONLARLA BATIYA GÖNDERİLİYOR
Yüksek rakımlı alanlarda yetişen ve bir çok yemek çeşidi olarak kullanılan gülbahar bitkisi, dağdan getirildikten sonra kamyonlarla batıdaki illere gönderiliyor.
TÜRKİYE´NİN EN DOĞUSUNDAN UZAKDOĞU LEZZETİNE YOĞUN İLGİ
TÜRKİYE´NİN EN DOĞUSUNDAN UZAKDOĞU LEZZETİNE YOĞUN İLGİ
Van´ın beş yıldızlı otelinden biri olan Elite World Van Hotel´de ‘Workshop´ eğitimi kapsamında verilen ‘Sushi´ kursu büyük ilgi görüyor.
30 YIL ÖNCE TERÖRDEN KAÇAN VATANDAŞLAR İLK KEZ HİZMETE KAVUŞTU
30 YIL ÖNCE TERÖRDEN KAÇAN VATANDAŞLAR İLK KEZ HİZMETE KAVUŞTU
Terör örgütü PKK´nın baskılarından 1990´lı yıllarda Eruh ilçesinin Dağdöşü ve Dadaklı köylerinden göç ederek Afet Evler Mahallesinde kendileri için yaptırılan konutlara yerleşen vatandaşlar, 25-30 yıl sonra ilk kez altyapı ve parke taşı hizmetlerine kavuştu.
TEMİZLİK İŞÇİLERİNDEN ALKIŞLANACAK HAREKET
TEMİZLİK İŞÇİLERİNDEN ALKIŞLANACAK HAREKET
Malatya´da geçtiğimiz gün vefat eden kimsesiz yaşlı adamın gecekondu evini temizleyen temizlik işçileri burada buldukları yaklaşık 120 bin TL parayı polise teslim ederek örnek bir davranışa imza attı.
SALDIRIDA YARALANAN BEBEĞE HASTANE ÇALIŞANLARI SAHİP ÇIKTI
SALDIRIDA YARALANAN BEBEĞE HASTANE ÇALIŞANLARI SAHİP ÇIKTI
Suriye´nin Halep şehrinde bombalı araçla yapılan saldırıda yaralanan 8 aylık bebek, Gaziantep´te tedavi görüyor. Bebek hasreti çeken bir sağlık çalışanı, annesi ve babası Azez´de tedavi gören Suriyeli bebeğe hem annelik hem babalık yapıyor.
BÖBREĞİNDEN BİR AVUÇ TAŞ ÇIKTI
BÖBREĞİNDEN BİR AVUÇ TAŞ ÇIKTI
Gaziantep´te yaşayan ve uzun süredir böbrek ağrısı çeken 59 yaşındaki Zöhre Polat, Özel Gaziantep Anka Hastanesi´nde Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hilmi Çelik tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.
   4 YAŞINDA Kİ ELİ TERS OLAN KÜÇÜK ŞİAR SAĞLIĞINA KAVUŞTU
4 YAŞINDA Kİ ELİ TERS OLAN KÜÇÜK ŞİAR SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedavi gören 4 yaşındaki doğuştan eli ters olan küçük Şiarı sağlığına kavuştu.
BAHAR GİBİ CİLT İÇİN TÜYOLAR
BAHAR GİBİ CİLT İÇİN TÜYOLAR
Dermatoloji Uzmanı Dr.Ata Nejat Ertek, vücut sağlığımız için egzersiz yapmanın tartışmasız önemli olduğunu söyledi. Ertek, “Ancak sağlıklı bir cilde kavuşmak için de egzersiz oldukça faydalıdır. Örneğin her gün koşmak cilde sağlıklı bir parlaklık verir.Çünkü koşarken kan oksijenle dolar.Ne kadar çok koşulursa o kadar çok cilt parlaklığını korur” dedi.
CUMHURBAŞKANINI GÖREBİLMEK İÇİN KABURGASINI KIRDI
CUMHURBAŞKANINI GÖREBİLMEK İÇİN KABURGASINI KIRDI
Diyarbakırlı Dilber Akgündüz´ün kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı görmek için gittiği mitingde kaburgası kırıldı. Protez bacağına rağmen hem Cumhurbaşkanını görmek hem de yaşadığı mağduriyeti dile getirmek için mitinge giden Akgündüz, “Cumhurbaşkanımızı gördüm yeter bana. Allah onun belinde olsun” dedi.
TATVAN, VAN GÖLÜ EKSPRESİ´Nİ BEKLİYOR
TATVAN, VAN GÖLÜ EKSPRESİ´Nİ BEKLİYOR
Ankara´dan hareket ederek Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Muş güzergahını izleyip Tatvan´a varacak olan Van Gölü Ekspresi için Bitlis´in Tatvan ilçesinde hazırlıklar başladı.
AĞRILI SPORCULAR MADALYAYA DOYMUYOR
AĞRILI SPORCULAR MADALYAYA DOYMUYOR
Ağrılı kayak sporcuları Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen K1 Ligi´nde Türkiye Şampiyonu K2 Ligi´nde ise Türkiye 2´ncisi oldu.
BAKANLIĞIN HİZMETLERİNİ AÇIKLADI
BAKANLIĞIN HİZMETLERİNİ AÇIKLADI
AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sunulan hizmetleri açıkladı.
KUR´AN KURSUNU ZİYARET ETTİ
KUR´AN KURSUNU ZİYARET ETTİ
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçeye bağlı Günbatmaz Köyü Yatılı Erkek Kur´an Kursu´nu ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi.
Muş Ovası Gazetesi
21.03.2018
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.9356
EURO
4.8516
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.

Hz. Muhammed
1779 Osmanlı Devleti ile Rusya arasında, Fransa`nın aracılığı ile Aynalı Kavak Antlaşması imzalandı.