41 KERE MAŞALLAH!
İlimizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik Merkezi bünyesinde açılan ücretsiz beden eğitimi ve spor yüksekokulu hazırlık kursuna katılan 50 öğrenciden 41´i üniversite kazanma başarısı gösterdi.
Tarih: 11.9.2015 07:10:22

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Nisan ayından itibaren maddi durumu iyi olmayan ve iyi bir eğitim alarak üniversitelerin beden eğitimi ve yüksekokullarında eğitim almak isteyen öğrenciler için ücretsiz kurs açtı. İl Müdürü Ali Kartal´ın desteklemeleri ve Antrenörler Naim Koçlardan ile Yunus Kandemir tarafından yapılan idmanlar sayesinde ilimizde üniversite eğitimi açısından çok büyük bir başarı elde edildi. Nisan ayı içerisinde başlayan ve tamamen ücretsiz olan kurslara katılan 50 kişi, antrenörler tarafından stat antrenmanlarıyla çalışmalarına başladılar. Ardından İl Müdürlüğü tarafından verilen destekle salon antrenmanlarına da başlayan öğrenciler, 6 aylık süre boyunca sıkı bir çalışma temposu içerisine girdiler. Geçen bu süre sonunda üniversiteler tarafından açılan sınavlara giren 50 öğrenciden 41´i sınavları başarıyla geçerek üniversite hayatına atılmayı başardılar. Bu yıl üniversite kazanan öğrencilerle birlikte 2012 yılından bu yana toplam 137 öğrenci üniversiteli oldu. Kursa katılan öğrenciler arasında il merkezinin yanı sıra ilçelerden de birçok öğrenci bulunuyor.

 

Öğrencilerden Kartal´a Teşekkür Ziyareti

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü destekleriyle açılan ve Antrenörler Naim Koçlardan ile Yunus Kandemir tarafından verilen eğitimlere katılan 50 öğrenci, tamamen ücretsiz olan kurs nedeniyle İl Müdürü Ali Kartal´ı ziyaret ettiler. Öğrencilerin, gençlerin üniversite kazanmalarında özveri gösteren Kartal, makamında ağırladığı öğrencilerle bir süre sohbet etti. Sınavlarında başarılı olan öğrencileri tebrik eden Kartal, kazanamayanlara ise önümüzdeki yıl daha çok çalışıp üniversiteye girebileceklerini belirtti. Amaçlarının gençliği kazanmak ve onların iyi bir eğitim almalarını sağlamak olduğunu ifade eden Kartal, ziyaret sırasında gazetemize yaptığı açıklamada: “Bizim 2012 yılından beri, yani ben burada görev yapmaya başladıktan sonra Gençlik Merkezi bünyesinde açmış olduğumuz beden eğitimi ve spor yüksekokullarına hazırlık mülakat kursları çerçevesinde, bu yıl 41 arkadaşımız ülkemizin çeşitli üniversitelerinde beden eğitimi ve spor yüksekokullarına yerleşmişlerdir. Biz bu gelişmeden dolayı çok çok mutluyuz. Burada emeği geçen özellikle spor şube müdürümüze, tesislerdeki çalışanlarımıza ve tesis şube müdürümüze, bu çalışmaları yapan antrenörlerimize çok teşekkür ediyor, gençlerimize de başarılar diliyorum. İnşallah bunun devamı da artarak gelecektir. Buradaki amacımız gençlerimiz sağda solda dolaşacağına, çok zor şartlar altında üniversite sınavlarına hazırlanacağına buraya gelsinler. Bizler gençlerimizi Gençlik Merkezi bünyesinde açmış olduğumuz kurslarla üniversiteye hazırlıyoruz. İnşallah bu üniversite kazanan 41 arkadaşımız üniversitelerini bitirip hayata atılacaklardır. Bundan dolayı hakikaten bizim mutluluğumuz büyük. Tarifi olmaz bir mutluluk var bizde. 2012 yılında yine 20 gencimiz, 2013 yılında 42 tane gencimiz, 2014 yılında 34 tane gencimiz ve 2015 yılında da 41 tane gencimiz üniversitelere yerleşme başarısı göstermişlerdir” ifadelerini kullandı.

 

“Emeklerini boşa çıkarmadığım için çok mutluyum”

İl Müdürü Ali Kartal´a yaptıkları ziyaret sonrası Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binası önünde hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, antrenörleri Naim Koçlardan ve Yunus Kandemir´e teşekkür ettiler. Burada görüşlerini aldığımız öğrencilerden Kader Taş, verilen desteği boşa çıkarmadığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. Ücretsiz kurs sayesinde 41 arkadaşıyla birlikte üniversite eğitimi almaya hak kazandıklarını ifade eden Taş: “Ben Varto´dan geliyorum. Gençlik Merkezi bünyesinde açılan ücretsiz beden eğitimi ve spor yüksek okulu hazırlık kursuna Haziran ayında gelmeye başladım. Burada 3 ay boyunca gerçekten çok çalıştım. Burada 50 arkadaşımla birlikte çok çalıştık, çok çabaladık. Bu kurs sayesinde 41 kişi üniversitelerin beden eğitimi ve meslek yüksekokullarını kazanmayı başardık. Ben de Kars Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´nu kazandım. Kursa ücretsiz olarak geldik ve isteyerek geldiğim bu kurs sayesinde üniversiteyi kazandım. Bizlere büyük destek veren İl Müdürümüze ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Onların emeklerini boşa çıkarmadığım için çok mutluyum” dedi.

Malazgirt İlçesi´nde ikamet eden Sefa Yunt adlı öğrenci ise: “Ben spor lisesi mezunuyum. 5 ay boyunca Naim ve Yunus hocam nezaretinde üniversiteyi kazanmak için çok çalıştık. Çalışmalar sonrası sınavlara girdim. Üç üniversiteye başvurdum, Ankara, Eskişehir ve Dicle Üniversitesi´ne. Üçünü de kazanma başarısı gösterdim. Ama tercihim Ankara Üniversitesi oldu. 50 kişiden 41 kişi üniversiteleri kazanmayı başardık. Kazanan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ayrıca antrenörlerime ve İl Müdürümüz Ali Kartal´a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“Yüzde 90´ın üzerinde başarı yakalamaktayız”

Ücretsiz kursta antrenör olarak görev yapan, Kafkas Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Mezunu ve aynı zamanda badminton antrenörü olan Yunus Kandemir, kursa ilişkin açıklamalarda bulundu. 50 öğrenciden 41´inin üniversiteyi kazanmasının çok büyük bir başarı olduğunu vurgulayan Kandemir: “Bu işi Muş İli´nde yaklaşık 13 yıldır yapan iki antrenörüz biz. Kurs ortağım ise Naim Koçlardan. O da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´nde uzun yılladır atletizm antrenörlüğü yapmaktadır. Her yıl açtığımız kurslarda yüzde 90´ın üzerinde başarı yakalamaktayız. Bu işi de bu sene 4 Nisan 2015´de stat antrenmanlarıyla başladık ama onun öncesinde Kasım ayının sonlarına doğru, öğrencilerimizin üniversiteleri daha rahat kazanabilmeleri için özgeçmiş evraklarını düzenledik” dedi. Altı ay süren çalışmalara ilişkin detaylı açıklamalarda bulunan Kandemir, desteklerinden dolayı İl Müdürü Ali Kartal´a teşekkür etti. Kandemir konuşmasında: “Bu hazırlık sporcu lisanslarıyla birlikte götürdüğümüz üniversiteleri daha rahat kazanmalarına yardımcı olmuştur. Antrenmanlarımız dediğim gibi 4 Nisan itibariyle başladı. Yaklaşık 2 ay boyunca stat ve kondisyon antrenmanlarıyla devam etti. Mayıs ayının sonlarına doğru ise salon antrenmanlarımız başladı. Salon antrenmanlarımızda arkadaşlarımıza özellikle teknik açıdan yardımcı olmaya çalıştık. Haziran ayı ortalarından itibaren sınavlar başladı. Şu an 50 öğrencimizden 41´i üniversiteleri kazanmış durumda. Bu öğrencilerimiz Türkiye´de 14 tane üniversiteyi kazanmışlardır. Tabi bu başarı sadece bizim başarımız değil. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ali Kartal´ın da çok büyük emekleri var üzerimizde. Başka illerde kursiyerler statları kullanma imkanı bulmakta zorlanırken biz, aylarca hem stadı hem de spor salonlarını kullanma imkanı bulduk. Dediğimiz gibi bu Ali Kartal´ın bizlere ve öğrencilere vermiş olduğu büyük bir destektir. Bu hiçbir ücret karşılığında yapılmamış bir destektir. Bu destekler ve bizlerin çalışmaları sayesinde 50 tane öğrenciden 41 tanesine üniversiteyi kazandırmış bulunmaktayız. Bu sadece Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde değil, Türkiye´nin birçok yerinde ulaşılması zor bir başarıdır. Sonuçta 6 ay gibi uzun bir süreden bahsediyoruz. Yeri geldi Ramazan´da oruç sonrası, sabah erken saatlerde çalıştık ve bunun mükâfatını aldık. Bu başarıda emeği geçen İl Müdürümüz Ali Kartal´a, Antrenör Naim Koçlardan hocama, tesis yetkililerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KERE MAŞALLAH
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNÜ AĞIRLADI
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNÜ AĞIRLADI
Gürcistan´ın Başkenti Tiflis´te düzenlenen Yıldızlar Güreş Dünya Şampiyonasında 100 kiloda Dünya 3´üncüsü olan Muşlu sporcumuz Davut Olcan, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
7. GÜREŞ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
7. GÜREŞ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 7. Yıldız Türkiye Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası ilimiz ev sahipliğinde yapılıyor. İki gün sürecek müsabakalar, düzenlenen açılış töreni sonrasında başladı.
DÜNYA 3´ÜNCÜSÜNÜ AĞIRLADI
DÜNYA 3´ÜNCÜSÜNÜ AĞIRLADI
Dünya Güreş Şampiyonasında Türkiye´yi temsil eden Muşlu sporcu Davut Olcan, Vali Seddar Yavuz´u ziyaret etti.
MECLİSTEN MUŞ SPOR´A DESTEK ÇIKTI
MECLİSTEN MUŞ SPOR´A DESTEK ÇIKTI
2016 yılı Eylül ayı meclis toplantısını önceki gün yapan Belediye Meclisi, Muş´u Bölgesel Amatör Ligi´nde (BAL) temsil eden Muş Spor´a destek kararı verdi.
FUTBOLCULARA TUR PRİMİ
FUTBOLCULARA TUR PRİMİ
Muş Spor Futbol Kulübü, Türkiye Ziraat Kupası birinci ön eleme maçında Ağrı Spor´u penaltılarda eleyerek bir üst tura yükseldi. İş adamı Faysal Ergün, tur atlayan takıma primlerini dağıttı.
MUDOSK´TAN ZAFER TIRMANIŞI
MUDOSK´TAN ZAFER TIRMANIŞI
Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Kaçkar Dağı tırmanışına MUDOSK da katıldı.
FEDERASYON BAŞKANI´NDAN MUŞ´A ZİYARET
FEDERASYON BAŞKANI´NDAN MUŞ´A ZİYARET
Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL) Federasyon Başkanı Kenan Gürsu ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takım Sorumlusu Alpay Özer, Muş´a bir ziyarette bulunarak yeni sezon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlediler.
Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Temsil Edecek
Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Temsil Edecek
Güreş Dünya Şampiyonası 100 kg´da ilimiz sporcusu Davut Olcay Türkiye´yi temsil edecek.
“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın”
“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın”
“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı ile başlayan yaz spor okulları kayıtlar 30 Ağustosa kadar devam edecek. Çocukları ve gençleri yaz döneminde spora yönlendirecek, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı yapacak yaz spor okulları 14 farklı branşlarda açılacak.
2 SPORCUYA TEKLİF GELDİ
2 SPORCUYA TEKLİF GELDİ
İlimizin voleyboldaki gururu Lalezar Spor kadrosunda yer alan Burak Yalçın Milli Takım, Fatih Örnek ise Halkbank kampına davet edildi.
SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI
SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI
İstanbul´da gerçekleştirilen Yıldızlar Atletizm Türkiye Şampiyonasında 2 sporcumuz Türkiye şampiyonluğu kazandı.
AKAYDIN DESTEK İSTEDİ
AKAYDIN DESTEK İSTEDİ
BAL Ligi Muş İl Temsilcisi Mustafa Akaydın, Muş´u profesyonel futbol alanına taşımak için herkesin birlik olması gerektiğini söyledi.
FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ
FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ
Eğitim Sen Muş Şubesi tarafından düzenlenen futbol turnuvası sona erdi.
MŞÜ´DE KUŞAK SINAVI YAPILDI
MŞÜ´DE KUŞAK SINAVI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi´nde Kick Boks kuşak sınavı yapıldı. Yapılan Kick Boks kuşak sınavında başarılı olan sporculara yeni kuşakları takıldı.
BALKAN ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI
BALKAN ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Mehmet Topal yönetiminde çalışan Karateci Muhammed Taha Yıldırım, 35 kiloda Balkan Şampiyonluğuna ulaştı.
TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA VARAN 1
TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA VARAN 1
Voleybolda 3 kategoride bölge şampiyonluğunu kazanarak büyük bir başarıya imza atan Lalezar Spor, gençler kategorisinde ilk maçından galibiyetle ayrıldı.
LALEZAR SPOR TARİH YAZDI!
LALEZAR SPOR TARİH YAZDI!
Muş Lalezar Spor, voleybol branşında 3 kategoride de bölge şampiyonu olarak ulaşılması zor bir başarıya imza attı.
BURSA´DAN GALİP DÖNDÜ
BURSA´DAN GALİP DÖNDÜ
İlimizi Türkiye Garanti Tekerlekli Basketbol 1. Ligi´nde temsil eden Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, Bursa Osman Gazi Tekerlekli Basketbol Takımını deplasmanda 52-58´lik skorla yenmeyi başardı.
BİR ŞAMPİYONLUKTA YILDIZLARDAN
BİR ŞAMPİYONLUKTA YILDIZLARDAN
Voleybolda ilimizin gururu olan Muş Lalezar Spor, gençler kategorisinde aldığı şampiyonluğun ardından aynı başarıyı yıldızlar kategorisinde de gösterdi.
Lalezar Spor Bölge Şampiyonu Oldu
Lalezar Spor Bölge Şampiyonu Oldu
Bu yıl ligde fırtınalar estiren Lalezar Spor Voleybol Takımı; Bitlis, Siirt, Van ve Batman temsilcilerini ardı ardına mağlup ederek bölge şampiyonluğuna ulaştı.
CAN KURTARMA KURSU AÇILACAK
CAN KURTARMA KURSU AÇILACAK
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün işbirliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde 64 saatlik “Sertifikalı Suda Can Kurtarma Eğitimi” kursu açılacak.
Muş Ovası Gazetesi
26.03.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Nimete kavuşanların inkarından sakının.

Hz. Muhammed
660 Hz.Muaviye (r.h.)`nin vefat?.
1454 Osmanlı-Venedik barışı.
1897 Türk-Yunan savaşı başladı.
1897 Türk - Yunan Harbi`nin ba?lamas?